У Німеччині неофіційно озвучена передумова появи озброєної місії ОБСЄ на Донбасі

Політики потроху "зливають" журналістам потрібну інформацію.

Європейські партнери по "Нормандському формату" досі не підтверджують і не спростовують тезу про відправлення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ. Конкретних заяв про це досі не зробили ані Париж, ані Берлін – Франція і Німеччина обмежується загальними фразами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, Єлисейський палац наголошує на потребі повністю реалізувати Мінські домовленості. Відомство федерального канцлера Німеччини вимагає цей процес прискорити. Берлін визначає і головні теми телефонної розмови – безпека та підготовка місцевих виборів в конфліктних районах сходу Украіни. Без уточнень про місію ОБСЄ.

Однак питання озброєної місії ОБСЄ не нове. Його вже піднімали на зустрічах "Нормандської четвірки" на міністерському рівні. Що це питання обговорюється – раніше заявляли і генеральний секретар ОБСЄ, і окремі депутати Бундестагу. Однак конкретних домовленостей щодо поліцейської місії досі немає.

ВідеоРізні версії досягнутих домовленостей оприлюднили учасники "Нормандської четвірки"

Реалізувати це вкрай складно, оскільки така місія нараховувала б із десяток тисяч озброєних спостерігачів. Їх мають делегувати 56 країн-членів ОБСЄ. Однак жодна країна не буде готова відправляти своїх людей у зону активних бойових дій і наражати їх на небезпеку. Тому досі позиція Берліна була така, що місія ОБСЄ, навіть озброєна, не може встановити мир на Донбасі.

Місія може бути делегована, якщо мир уже встановлений. І тоді може фіксувати і передвиборчу кампанію, і самі вибори, які, за переконанням Берліна і Парижа, мають проходити на базі українського законодавства та за стандартами ОБСЄ. Ознак, що ця позиція змінилася в ході телефонної розмови, поки немає.

Раніше українська сторона оприлюднила подробиці останніх телефонних переговорів лідерів країн "Нормандського формату". Під час них Порошенко звернув окрему увагу на необхідність відновлення контролю за українсько-російським кордоном. Як повідомлялося, керівники України, Франції, Німеччини та Росії висловили підтримку розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі і початку консультацій з цього питання.

Разом із тим російський текст щодо перемовин лідерів чотирьох країн суттєво відрізняється від повідомлення від української сторони.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: