У Німеччині політики закликають припинити переговори про вступ Туреччини до ЄС

Уряд ФРН поки утримався від коментарів референдуму. 

Після схвалення на референдумі у Туреччині змін до конституції, лідери провідних німецьких політичних партій вимагають скасування переговорів щодо вступу Туреччини в Євросоюз.

Про це інформує DW.

Так, заступник голови Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер заявив, що членство Туреччини в Євросоюзі "більше не може бути метою" переговорів, а перспективи вступу Туреччини в ЄС він назвав "самообманом". Вебер переконаний, що членство країни в Євросоюзі має бути зняте з порядку денного.

Своєю чергою заступник голови Християнсько-демократичного союзу Юлія Клекнер заявила, що двері в ЄС для Туреччини "остаточно закриті", а фінансова підтримка має бути припинена.

Лідери Лівої партії та "зелених" Сара Вагенкнехт і Джем Оздемір зажадали також переглянути і військове співробітництво з Туреччиною. 260 німецьких солдатів, які перебували на військовій базі в Інджирлику, мають бути відкликані, а всі поставки зброї Туреччині - припинені. Мовляв, уряд Німеччини має дати чітко зрозуміти, на чиїй стороні вона перебуває: на боці демократії або на боці диктатури Ердогана.

Уряд ФРН поки утримався від коментарів результатів референдуму.

Раніше голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції, що істотно розширює повноваження президента.

Виборчком також назвав несуттєвими претензії опозиції, яка заявила, що велика кількість облікованих бюлетенів не мала офіційної печатки комісії.

Згідно з даними за підсумками підрахунку 99,33% бюлетенів, за зміни до конституції Туреччини, що передбачають перехід до президентської республіки, проголосувало 51,36% (24 млн 935 тис. 426) виборців, проти - 48,64% (23 млн 616 тис. 345).

Найбільше проти розширення повноважень президента голосували жителі Стамбула, Анкари, курортних районів на узбережжі, а також районів із переважно курдським населенням.

Поправки до конституції, за які турки проголосували на референдумі, багато повноваження парламенту передають президенту. Замість прем'єр-міністра з'являться віце-президенти, які будуть залежати від президента, і не будуть володіти тими повноваженнями, які сьогодні має прем'єр.

Ердоган тепер отримає право пропонувати бюджет, бути членом політичної партії (зараз у нього немає такого права), видавати укази, що мають силу закону, змінювати структуру міністерств і держустанов, розпускати парламент, оголошувати надзвичайний стан, призначати більшість верховних суддів країни, призначати міністрів без схвалення парламенту.

Крім того, референдум обнулить формальні терміни правління Реджепа Ердогана, що дозволить йому залишитися президентом Туреччини до 2029 року.

Фотогалерея Каструлі і сковорідки: у Туреччині протестують проти результатів референдуму (5 фото)

Раніше міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що політика інтеграції в Євросоюз залишається стратегічним пріоритетом його країни.

За його словами, Анкара готова до діалогу, але деякі країни ЄС створюють перешкоди для вступу Туреччини у блок.

"Туреччина виконує критерії Маастрихтського договору. Однак низка країн ЄС створюють штучні перешкоди на шляху відкриття нових пунктів переговорного досьє щодо вступу Туреччини в Євросоюз. Тобто Анкара готова до діалогу. Сторона, яка затягує процес – Євросоюз", - сказав Чавушоглу.

ВідеоРеферендум щодо розширення повноважень Ердогана може остаточно зіпсувати стосунки з ЄС

 

Залиште свій коментар