У Німеччині посилена відповідальність за схвалення дій нацистів

За публічне схвалення дій нацистів позбавлятимуть волі на строк до трьох років.

У Німеччині посилена відповідальність за схвалення дій нацистів
Будівля конституційного суду в Карлсруе. Фото користувача Dionysos CС з сайту wikipedia.org
Федеральний конституційний суд у Карлсруе підтвердив, що прийнята раніше поправка до Кримінального кодексу Німеччини, що посилює покарання за підбурювання до публічного схвалення дій нацистів, відповідає основному закону країни і не суперечить свободі слова.

Відповідно до прийнятої раніше норми, той, хто публічно або під час особистої зустрічі схвалює, підносить або виправдує акти насильства, здійснені за правління націонал-соціалістів, або інші дії влади Третього рейху в манері, яка ображає пам'ять жертв фашизму, може бути засуджений до штрафу або позбавлення волі на строк до трьох років.

Рішення суду поставило крапку в суперечці кількох активістів ультраправих з німецьким судом з приводу законності поправки, схваленої чотири роки тому. У квітні 2005 року екстрено прийняте рішення заповнило прогалину в німецькому законодавстві, через яке на той момент фактично не було підстав забороняти марш пам'яті заступника Гітлера Рудольфа Хесса.

Скаргу заступника голови націоналістичної Національної демократичної партії Юргена Рігер на поправку, подану 29 жовтня, суд відхилив як необгрунтовану.

Конституційний суд зазначив, що стаття КК стосується лише злочинів нацистів, і схвалювати дії, вчинені при інших політичних режимах, прямо не забороняє.
 

Читайте також:

Офіцерів НАТО викрили у використанні нацистської символіки

Румунський мер разом із сином влаштував дефіле в нацистській формі

Міноборони вважає Росію й Румунію ворогами України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: