У Німеччині продають газети з цитатами Гітлера

Звернення Адольфа Гітлера до народу, полум'яна промова Геббельса, звинувачення комуністів у підпалі Рейстагу – такі заголовки німецької ранкової преси.

У Німеччині назрів газетний скандал. Тут продають газети з цитатами Адольфа Гітлера та Йозефа Геббельса з расистськими закликами та свастикою на шпальтах. Тексти в газетах не нові – це точна копія видань часу нацистської диктатури.

Таке знайомство з історією може заборонити закон - в Мюнхені стартує судовий процес.

Звернення Адольфа Гітлера до народу, полум'яна промова Геббельса, звинувачення комуністів у підпалі Рейстагу – такі заголовки німецької ранкової преси, де слово в слово йде передрук з газет 1933 року.

Провокативне видання з назвою "Газети як свідки", яке викликало переполох в Німеччині, виходило в 9 країнах. Видавці позиціонують часопис як історичний доробок - вони передруковують газети знакового для країни періоду і доповнюють їх коментарями істориків. Для Німеччини обрали проміжок часу з 1933-го по 1945-й роки. Газету, накладом 300 тисяч примірників, можна купити за 4 євро.

"Це чорна сторінка німецької історії. Але такі є у кожної нації. Ну то й що, що виходять такі газети. Ніхто нікого не змушує їх купувати", говорить берлінець Арне Готц.

Літературні твори, наприклад гітлерівська "Майн Камф" або деякі нацистські газети - в Німеччині заборонені. Колись вони виходили у мюнхенському видавництві. Після війни союзники передали права на літературу цього видавничого дому Баварії. Тамтешні чиновники не дозволяють передрук нацистської літератури, щоб захистити психіку жертв гітлерівського режиму:

"Я намагаюся дивитися на ситуацію очима тих, хто пройшов через концентраційні табори. Для них ця газета залишилася зброєю. Пропагандистські тексти закликають до того, що відбувалося у КЦ. До ненависті, расистської ворожнечі та вбивств. Мабуть, можна друкувати такі газети зараз, інше питання – чи треба", говорить письменник, виконавчий президент Міжнародного комітету Освенціма Крістоф Гойбнер.

Через порушення авторських прав один із накладів нацистської газети конфіскували. У військових казармах її оголосили "чтивом нон-ґрата". Німецькі історики, які наважилися писати коментарі до "коричневих статей“ сімдесятирічної давності, дивуються роздмуханому скандалу – їм ледь не щодня доводиться давати пояснення та інтерв'ю.

"Якщо ви хочете зрозуміти епоху Сталіна, я пораджу вам читату газету "Правда“ тих часів. Цей самий підхід можна застосувати, аби розібратися в періоді націонал-соціалізму", пояснює керівник центру Вольфганг Бенц.

Чи має баварський уряд право на свастики та нацистські історичні тексти – з'ясовуватиме суд. За німецьким законом, авторські права втрачають чинність через 70 років після смерті автора. До того ж, щоденники Геббельса безперешкодно продаються в книгарнях, а "Майн Камф“ можна прочитати в Інтернеті.


Читайте також:
Маленького Гітлера забрали до притулку
У США поліцейські застрелили студента у формі Гітлера
Агентові ФБР намагалися продати золоту закладку Гітлера

ВідеоУ Німеччині продають газети з цитатами Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: