У Німеччині розкрили істинні плани Гітлера щодо нападу на СРСР

Гітлер планував напасти на Радянський Союз на два роки раніше, а уже потім воювати із Заходом, виявив німецький історик Рольф-Дітер Мюллер.

Друга світова війна, Гітлер_4
AFP
Адольф Гітлер
Напередодні 70-річчя нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз у Берліні вийшла нова книга відомого історика Рольфа-Дітера Мюллера. Вона містить сенсаційні відомості про те, що Адольф Гітлер планував напад на СРСР ще в 1939 році.

Книга, яка отримала назву "Ворог на Сході. Таємні плани Гітлера про війну проти Радянського Союзу в 1939 році", базується на документах, вперше виявлених або "забутих" у архіві вермахту.

Рольф-Дітер Мюллер, який є науковим директором військово-історичного дослідного відомства бундесверу, пояснює обставини, які призвели до Другої світової війни, зовсім по-новому.

Як відомо, інтерпретацій цієї теми чимало. Колишні генерали вермахту стверджують, що напад на Росію мав превентивний характер. Є версія, що провину за розв'язування Другої світової війни треба покладати і на сам Радянський Союз. А багато німецьких істориків та публіцистів називають дії фюрера хоча і ризикованою, але продуманою стратегією: спочатку розгром Франції і забезпечення тилу на Заході, а вже потім завоювання "життєвого простору" на радянських теренах.

На обґрунтування цієї версії зазвичай посилаються на спогади колишнього швейцарського дипломата і комісара Ліги націй у Данцигу Карла Буркхардта. Він, зокрема, наводить таке висловлювання Гітлера від 11 серпня 1939 року: "Все, що я замислюю, спрямоване проти Росії, якщо ж Захід занадто дурний і сліпий, щоб зрозуміти це, то я буду змушений домовитися з росіянами, вдарити по Заходу, а після його поразки обернутися усіма моїми зібраними силами проти Радянського Союзу".

Мюллер, однак, зацікавився, не черговістю кроків Гітлера, а суттю: "все спрямовано проти Росії". І він наводить докази того, що Гітлер збирався почати нацистський розбій у Європі саме з нападу на Радянський Союз, реально готувався до цього.

Зокрема, вчений виявив досі невідомий запис розмови Гітлера з командувачем сухопутними військами Вальтером фон Браухічем, шефом верховного командування вермахту Вільгельмом Кейтелем і начальником генштабу Людвігом Беком.

Згідно із записом від 28 травня 1938 року, фюрер сказав генералам: "Спочатку ми зробимо справу на Сході, а потім я дам вам три-чотири роки, щоб зайнятися великою справою на Заході".

Джерела, проаналізовані Мюллером, підтверджують, що під "справою на Сході" нацистське керівництво мало в увазі не розподіл Чехословаччини і підпорядкування Польщі, а саме напад спочатку на Радянський Союз.

Автор нагадує, що Гітлер роками схиляв Польщу до спільного удару по режиму Сталіна.

Хоча Варшава на це не пішла, фюрер не залишав підготовки до війни з СРСР.

За даними, які наводяться у книзі, готувалися два плацдарми для розгортання такої агресії в обхід Польщі. Один на півночі - у Східній Пруссії і Мемелі, інший на півдні - в Румунії. Звідти "Червоній армії можна буде завдати вирішального удару в прикордонному просторі", резюмує Мюллер довоєнні розрахунки Гітлера. На переконання історика, пріоритетним планам війни на Сході служило і спорудження гітлерівцями "Західного валу" - оборонної системи укріплень на кордоні з Францією.

Нова інтерпретація Рольфа-Дітера Мюллера, на думку німецьких журналістів, вперше розкриває хитрощі Гітлера і його військової верхівки у 1938-1939 роках.

Вона пояснює протиріччя військових приготувань рейху, які досі здавалися незрозумілими, і розвінчує усі твердження про превентивність агресії Гітлера.

Напад на Польщу 1 вересня 1939 року та напад 22 червня 1941 на СРСР за планом "Барбаросса", як виявилося, були здійснені у відповідності з бажаннями диктатора і установками Генштабу вермахту.

Читайте також:

Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

Історики розкрили секрет перемог Гітлера

Одна з найзагадковіших операцій Гітлера - "підірвати Нью-Йорк"

Опубліковані унікальні ФОТО з різдвяної вечірки Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: