У Німеччині стрімко дешевшають харчі

Масло в Німеччині продається за повоєнними цінами, значно подешевшали молоко, кава, хліб та випічка.

Ціни на більшість продуктів харчування у Німеччині за останні тижні суттєво знизилися. Масло таким дешевим, як зараз, було ще у повоєнні часи, майже на третину дешевші кава й ігристе вино, набагато доступніші за ціною соки, молоко, йогурт, хліб та випічка.

Німецькі споживачі поспішають вигідно скупитися, експерти ж констатують: це типова реакція роздрібної торгівлі на кризу.

Виняток становлять лише сир, м’ясо, ковбаса та солодощі, але й це не надовго, зауважує Пауль Міхельс з Центральної інформаційної служби з питань ринку та цін.

На його думку, тенденція зниження цін на харчі у Німеччині триватиме ще кілька місяців.

Причиною є не лише успішний цьогорічний урожай чи спад попиту у світі. Важливим чинником є ще й типово німецька запекла конкуренція і цінова боротьба торговельних мереж, які наввипередки пропонують знижки й акції.

"Нині важливішою є ціна, а не якість чи найкращий сервіс, як це було ще в 2007 році. Це типова реакція торгівлі на кризу", - пояснює дослідник ринку Міхельс. Таким чином магазини намагаються запобігти стриманості покупців і заохотити їх якомога низькими цінами. Втім, як довго ціни протримаються на такому низькому рівні, експерти не знають. Ціни на сировину, наприклад, вже знову потроху зростають.

В Україні ж експерти передрікають найближчим часом лише здорожчення - м'яса і м'ясопродуктів, хлібобулочних та молочних виробів. Яйця, які нещодавно подешевшали на одну-дві гривні, можуть повернути втрачені позиції перед Великоднем.

Читайте також:

Кількість голодуючих у світі наблизилась до мільярда

Українці відмовляють собі у м'ясі, солодощах і алкоголі

Аромат апельсинів та шоколаду допомагають швидше розпрощатися з грошима

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: