Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Німеччині відбулося вирішальне голосування соціал-демократів щодо коаліції з Меркель

Результати мають оголосити зранку 4 березня.

Вантажівка з листами увечері суботи, 3 березня, прибула до штаб-квартири Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Берліні. У пошті - голоси членів партії щодо того, чи схвалюють вони коаліційну угоду та, відповідно, створення нової "великої коаліції" із блоком канцлерки Анґели Меркель ХДС/ХСС. 120 осіб в офісі партії ведуть підрахунок, очікується, що він триватиме всю ніч, повідомляє агенція новин dpa.

ВідеоНовий парламент, старий канцлер: Ангела Меркель перемогла на виборах у Німеччині

У штаб-квартирі працюють спеціальні автомати для швидкого відкривання конвертів - вони здатні обробляти близько 20 тисяч листів на годину. Загалом могли проголосувати майже 464 тисячі соціал-демократів. У керівництві партії заявляють, що активність однопартійців при голосуванні була високою, та сподіваються на схвалення угоди. У 2013 році в аналогічному голосуванні майже 75 відсотків підтримали союз з консерваторами. Цього ж разу після провального результату на виборах восени 2017 року чимало партійців воліли б перейти в опозицію.

Результати мають оголосити зранку 4 березня.

Опитування показували перевагу варіанту "за" коаліцію. Утім, якщо переможе варіант "ні" й урядова більшість не буде створена через рішення соціал-демократів, слово буде за президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром. Лише президент має право вносити на голосування до Бундестагу кандидатуру канцлера. Від того, як проголосують депутати, буде в підсумку залежати, чи буде в Німеччині незабаром новий уряд або нові вибори.

Залиште свій коментар

Вибір редакції