У Німеччині відкрили пам'ятник жертвам колективізації

В результаті земельної реформи, проведеної в НДР 50 років тому, люди закінчували життя самогубством.

У Німеччині до 50-річчя з початку колективізації в НДР був відкритий пам'ятник селянам і фермерам, які стали її жертвами.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Пам'ятник був встановлений у місті Кіріц у присутності прем'єр-міністра Саксонії Вольфганга Бемера, міністра сільського господарства  Бранденбурга і керівників німецького селянського союзу.

Напис на пам'ятнику такий: "Жертвам примусової колективізації в період так званої "соціалістичної весни" 1960 року в НДР. Німецький Селянський союз. 25 квітня 2010".

Місто Кіріц у Бранденбурзі було обране тому, що саме там 2 вересня 1945 голова комуністичної партії Німеччини і пізніше президент НДР Вільгельм Пік оголосив про початок земельної реформи, яка вважається першим етапом колективізації.

Остаточне рішення про примусову колективізації, вона отримала назву "соціалістичної весни", було прийнято 25 квітня 1960.

Близько 400 тисяч німецьких фермерів були змушені віддати власність у сільськогосподарські виробничі кооперативи (СГВК).

В результаті земельної реформи, проведеної в НДР за зразком СРСР, до Західної Німеччини втекло понад 15 тисяч фермерів. Безліч селян потрапило під суд. Влада НДР ініціювала близько 8 тисяч показових процесів.

Близько 200 селян, не витримавши тиску з боку влади, наклали на себе руки.

Читайте також:

На Дніпропетровщині відзначають 80-річчя повстання селян проти радянської влади

В Україні до 9 травня з’явиться пам’ятник Сталіну

ФСБ розкрила "співпрацю українських націоналістів з фашистами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: