У Європі заявляють про можливу епідемію небезпечної кишкової інфекції

Німецькі експерти встановили, що небезпечна кишкова інфекція, яка вбиває європейців, має африканське походженя і майже набрали масштабів епідемії.

Кишкова інфекція, яка поширюється у Німеччині, більш небезпечна, ніж вважали раніше: мова вже може йти про епідемію.

Вона з'явилася, коли агресивна бактерія з Центральної Африки, яка викликає запалення і кровотечу в кишечнику, якимось чином з'єдналася з місцевою кишковою паличкою ЕНЕС, створивши новий штам.

"Ми можемо в цьому випадку дійсно говорити про епідемію. Мова йде про абсолютно несподівану появу великої кількості захворювань, яку ми в таких масштабах в Німеччині поки не бачили", - вважає експерт берлінського науково-дослідного Інституту вірусології імені Роберта Коха Клаус Штарк.

"Африканський мікроб має всі можливості для того, щоб поселятися в кишечнику, викликати максимальне запалення і виробляти токсини, які викликають гемолітико-уремічний синдром і серйозні неврологічні наслідки", - заявив професор з університету Кіля Штефан Шрайбер.

Це провідна наукова установа ФРН даного профілю радить громадянам утримуватися від вживання помідорів, огірків і салату з Північної Німеччини, хоча точна причина та місце, де саме зародилася нова агресивна інфекція, поки не встановлена.

"В даний час ми не знаємо, чи є розповсюджувачем овочі", - вказав у зв'язку з цим представник Федерального інституту за оцінками ризику.

Як повідомили раніше фахівці центру з контролю та профілактики захворювань, причиною захворювань є рідкісний штам E. сoli, що належить до серотипу (варіативності всередині підвидів бактерій або вірусів) 0104: H4. Даний штам був виділений з тканин семи хворих в Німеччині і двох у Данії.

Уважно відстежуючи ситуацію МВС ФРН відзначає, що поки немає ніяких даних про те, що мова йде про "біотерористичну діяльність".

На думку мікробіолога Олександра Кекуле, директора Інституту медичної мікробіології університетської клініки Університету імені Мартіна Лютера Галле-Віттенберг, терористичне підгрунтя того, що відбувається "дуже малоймовірне, оскільки це абсолютно новий збудник".

"Таким чином, його необхідно було штучно зробити. Як я думаю, потенційні агресори так далеко ще не просунулися", - припустив він.

Німецькі медики заявляють, що швидкість розповсюдження хвороби сповільнилася. Крім того, вчені з університетської клініки Гамбурга спільно з китайськими колегами розшифрували геном кишкової палички, вони сподіваються, що найближчим часом вдасться розробити ліки.

У Німеччині лікарі закликають жителів країни здавати кров для постраждалих від кишкової інфекції.

Небезпечний штам кишкової палички, від якого в Німеччині померли вже 19 осіб, і одна людина у Швеції - виявлено ще у чотирьох людей у ​​Великобританії і таким чином досягло 11 людей.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, інфекція поширилася по 12 країнах, у тому числі, крім Німеччини та Швеції, Данії, Голландії, Великобританії, Франції, Іспанії, Чехії та Норвегії.

У всіх випадках зараження мова йде про людей, які перебували в північній Німеччині або контактували з людьми звідти.

Читайте також: 

Небезпечна кишкова інфекція поширилася по 12 країнах Європи

В Європі продовжує зростати число жертв таємничої кишкової інфекції

Вчені ЄС остаточно викреслили овочі зі списку поширювачів кишкової інфекції

Кишкова епідемія викликала "овочевий психоз" у Європі і налаштувала ЄС проти РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: