У Німеччині з'явилася перша українська жінка-рабин з часів Голокосту

У НІмеччині, вперше з часів Голокосту в рабини буде посвячена жінка.

У Німеччині вперше після Голокосту, в рабини буде посвячена жінка, 31-річна уродженка Полтави Аліна Трайгер.

Обряд посвячення пройде у четвер, 4 листопада, в берлінській синагозі в Шарлоттенбурзі.

Зазначимо, Аліна Трайгер - перша жінка-рабин, що отримала релігійну освіту на території Німеччини. Вона пройшла навчання в берлінському коледжі імені Аврама Гайгера, який з 1999 року займається підготовкою рабинів.

До Трайгер в 1995 році в громаді Ольденбурга вже з'явилася жінка-рабин Беа Вілер, проте, вона була посвячена в рабини в Швейцарії. Вже тоді факт появи жінки-рабина викликав різку незадоволеність з боку ортодоксальних представників єврейської громади ФРН.

Ігнац Бубіші, який тоді був на посту голови Центральної ради євреїв Німеччини відкрито заявив, що ніколи не прийде на богослужіння, яке буде відправляти жінка-рабин. Ортодокси заявили, що жіночий рабинат є "порушенням існуючих 2000 років законів". Вілер було відмовлено в участі у конференції німецьких рабинів.

Повідомляється, що Аліна Трайгер, як раніше Беа Віллер, буде працювати в єврейських громадах Ольденбурга і Делемхорста. Посвячення Трайгер в рабини розцінюється багатьма як посилення позицій представників ліберального іудаїзму у Центральній раді євреїв Німеччини.

Очікується, що на церемонії посвячення буде присутній федеральний президент ФРН Крістіан Вульф. До Аліни Трайгер єдиною німецькою жінкою-рабином була Регіна Йонас. Вона була посвячена в рабини в 1935 році. У 1944 році Йонас була вбита нацистами в Освенцимі.

Читайте також:

В Умані вбили паломника з Ізраїлю

У Польщі загадково загинув історик, який заперечував Голокост

Бельгійська католицька церква пообіцяла переслідувати священиків-педофілів

Католицька церква вперше в історії визнала дитяче порно злочином

ВідеоУ Німеччині з'явилася перша українська жінка-рабин з часів Голокосту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: