У Німеччині закривають птахоферми: у яйцях знайшли діоксин, можливо, український

Великі мережі супермаркетів у Німеччині Rewe та Lidl вже вилучили партії курячих яєць з маркуванням "біо", у яких виявили діоксин.

Німецькі мережі супермаркетів знімають з продажу "біояйця", в яких виявили діоксин. У країні закривають десятки птахоферм. Підозрюють, що діоксин містився в кормовій кукурудзі, купленій або в Україні, або в Нідерландах.

Під заборону потрапила продукція десятків птахоферм, що постачають на ринок курячі яйця. Заборонена кукурудза поставлялася на ферми в як мінімум 9 регіонах.

Продовольчі магазини і супермаркети, що раніше отримали продукцію цих птахоферм, марковану як біологічно чисту, негайно вилучили її з продажу.

За даними влади, діоксин може міститися в кормовій кукурудзі, купленій в Україні. Кукурудза, закуплена в січні цього року, використовується для приготування комбікормів.

В той же час голова відомства захисту прав споживачів федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Хайнріх Боттерман заявив, що перевірка кормів на наявність діоксину займе досить багато часу. Наразі ця речовина виявлена тільки в яйцях.

Масштаби скандалу навколо можливого отруєння кормів діоксином виявилися набагато більшими, ніж передбачалося раніше. Під підозру потрапили селянські господарства в дев'яти федеральних землях.

Крім Північного Рейну-Вестфалії і Нижньої Саксонії, що вже закрили низку птахоферм, перевірки проводяться також в Рейнланд-Пфальці, Саксонії-Анхальт, Гессені, Гамбурзі, Мекленбурзі-Передній Померанії, Шлезвіг-Гольштейні і Баден-Вюртемберзі.

Німецька Вільна демократична партія вже закликала ретельно розслідувати цей випадок. Вільні демократи хочуть поставити питання "діоксинового скандалу" на порядок денний засідання в парламентському комітеті з питань захисту прав споживачів.

Як наголосила представниця фракції FDP Крістель Гапах-Касан, потрібно з'ясувати, чи справді про діоксин у кукурудзі та курячих яйцях було відомо вже упродовж кількох місяців, а споживачі дізналися про це тільки тепер.

Читайте також:

В Росії кури почали нести зелені яйця

Ющенка отруїли діоксином з лабораторії

В Англії кури на смерть заклювали лисицю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: