Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Німеччині заявили, що США домагаються закриття "Північного потоку-2" заради власного зиску

Німецька сторона пообіцяла захищати свої інтереси.

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що Вашингтон намагається заблокувати будівництво "Північного потоку-2" через власні інтереси.

Про це повідомляє The Moscow Times.

На думку міністра, США таким чином хочуть збільшити експорт свого сланцевого газу. Проте Альтмаєр зазначив, що він обійшовся б Європі набагато дорожче, ніж трубопровідний, тому саме собою блокування не гарантує експорт.

Він додав, що Європа рішуче відреагує на спроби США поставити передусім свою економічну вигоду і "визначить свої власні інтереси і буде боротись за них".

ВідеоСША попереджають про можливі санкції проти газогону "Північний потік-2"

Його Росія вже почала прокладати до Німеччини в обхід України - дном Балтійського моря. У Держдепі вважають – проект містить безпекові загрози, адже Росія зможе встановити у морі шпигунське обладнання. Окрім того, посилиться залежність Європи від російського газу. 

США попереджають про можливі санкції проти газогону "Північний потік-2"

Раніше у Києві Альтмаєр зустрічався з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, та запевнив у підтримці майбутньої ролі України як газової транзитної держави. Міністр економіки ФРН готує зустріч канцлерки Ангели Меркель з президентом Росії Володимиром Путіним, яка має відбутися 18 травня у Сочі.

Альтмаєр зазначив, що "значний" транзит газу Україною можливий і в майбутньому, і він "оптимістично налаштований" щодо можливості співпраці у формі, в якій співробітництва не існувало в попередні роки.

Нагадаємо, 3 травня у місті Лубмін на півночі Німеччини почалися будівельні роботи з прокладання нитки газогону "Північний потік-2", який викликає чимало нарікань в Європі. Очікується, що до кінця 2019 року прокладуть 1200 кілометрів "труби", якою щорічно можна буде транспортувати близько 55 мільярдів кубометрів газу з Росії до Німеччини.

Україна виступає проти будівництва газопроводу та висловлює занепокоєння через можливу втрату в майбутньому статусу транзитної держави російського газу до Європи. Також противниками "Північного потоку-2" є США, Польща та країни Балтії. Критики газопроводу є і в Німеччині, однак федеральний уряд здебільшого підтримує реалізацію проекту, зазначаючи, що він є приватною ініціативою. При цьому в Берліні наголошують на важливості того, щоб Україна й надалі здійснювала транзит російського газу до Європи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції