У Німеччині журналісту "Первого канала" загрожує в'язниця за сюжет про "зґвалтовану" російськомовну дівчинку

Берлінська прокуратура повідомила про початок розслідування.

У столиці Німеччині прокуратура почала попереднє розслідування відносно кореспондента "Первого канала" Росії Івана Благого, який є автором сюжету про нібито зґвалтовану 13-річну російськомовну дівчинку.

Як пише DW, клопотання адвоката Мартіна Лютле про перевірку законності сюжету про нібито викрадену і згвалтовану російськомовну дівчинку Лізу послужило підставою для відкриття кримінальної справи.

Адвокат Лютле зазначає, що берлінська прокуратура повідомила його про початок розслідування. Це означає, що у відомстві "вивчають надані докази". Повідомляється, що відносно Івана Благого існує "проста підозра" - це є необхідною підставою для початку дізнання.

Лютле каже, що телесюжет знятий в дусі російської пропаганди і служить для розпалювання міжнаціональної ворожнечі. За його словами, за вчинені дії російському журналісту загрожує від трьох місяців до п'яти років тюремного ув'язнення.

ВідеоВигадана кремлівською пропагандою історія про "дівчинку " цього тижня перейшла в політичну площину

Нагадаємо, що16 січня російський "Первый канал" показав сюжет про 13-річну російськомовну мешканку Берліна Лізу, яку нібито викрали і зґвалтували троє чоловіків, схожих на мігрантів з Близького Сходу. Сюжет викликав численні протести російськомовних німців проти біженців. Через нього також обмінялися різкими заявами міністри закордонних справ Росії та Німеччини.

Берлінська прокуратура після проведеного розслідування дійшла висновку, що дівчинку ніхто не ґвалтував і не викрадав. Перевірка білінгу телефону 13-річної Лізи допомогла з'ясувати: всю ніч, яку батьки називали її викраденою, вона провела в гостях у приятеля. З дому втекла, бо боялася неприємностей через проблеми у школі.

Слідство стосовно двох інших друзів Лізи турецького походження триває, тому що поліція підозрює їх у добровільному сексуальному контакті з дівчинкою раніше, ще до так званого "викрадення". Німецькі закони забороняють секс з 13-річною дитиною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: