У Німеччині звинуватили у знищенні євреїв охоронця, який служив з Дем’янюком

90-річному Самуелю Кунцу - колишньому охоронцю концтабору -  пред'явлені звинувачення в співучасті у знищенні 430 тисяч євреїв, здійсненому в період його служби з 1942 по 1943 рр. Кунц служив разом з Іваном Дем'янюком.

Колишньому охоронцю табору смерті Белжець (Польща) 90-річному Самуелю Кунцу пред'явлені звинувачення в співучасті у знищенні 430 тисяч євреїв, здійсненому в цьому таборі в період його служби з 1942 по 1943 рр.

Кунц також служив разом з Іваном Дем'янюком у концтаборі Травники. Крім того, йому інкримінується також вбивство 10 євреїв, яких він застрелив особисто.

У комісії з розслідування злочинів нацистів зазначили, що кожен охоронець концтабору знав, що відбувалося з його мешканцями, а значить є співучасником масових вбивств.

Газета Der Spiegel цитує висловлювання колишнього товариша по службі підозрюваного, який стверджував: Самуель Кунц особисто вбивав євреїв, а колишній в'язень Белжець назвав його "одним з найстрашніших убивць".

Зараз пенсіонер Кунц проживає в околицях Бонна, де він раніше служив чиновником у федеральному міністерстві регіонального планування та міського розвитку. Він займає третій рядок у списку особливо небезпечних нацистських злочинців, складеного Центром Симона Візенталя.

В даний час правоохоронні органи Німеччини обговорюють дату і місце судових слухань по даній справі.

Глава єрусалимського відділення Центру Симона Візенталя Ефраїм Зурофф стверджує, що Кунц також брав участь у так званій "Операції Рейнгарда", спрямованої на знищення єврейського населення Польщі. У рамках цієї злочинної акції нацистів з березня 1942 по жовтень 1943 р. в таборах смерті Белжець, Собібор і Треблінка було знищено близько 1,7 млн людей.

Ім'я Кунца вперше з'явилося в матеріалах слідства у зв'язку з процесом Івана Дем'янюка - вони обидва служили охоронцями в концентраційному таборі Травники.

З липня 1941 року Травники використовувалися як табір для радянських військовополонених і цивільних осіб, з вересня 1941 року і до липня 1944 року - як тренувальна база для охоронців з числа колабораціоністів.

Читайте також:

Суд над Дем’янюком знову перенесено

Захист Дем`янюка представив його жертвою Голокосту

"Івану Грозному" Дем’янюку інкримінують 28 тисяч вбивств

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: