Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Норвегії дівчина померла від сказу: хворобу не діагностували в країні понад 200 років

Померла привезла інфекцію з Філіппін.

Туристка з Норвегії померла від сказу після того, як її вкусило врятоване нею ж безпритульне цуценя. Собаку дівчина врятувала на вулиці у Філіппінах.

Як передає Daily Mail, 24-річна Біргітт Каллестад померла за два місяці після того, як контактувала із зараженою твариною. Дівчина подорожувала з друзями у лютому цього року. Вони катались на мопедах, коли побачили на узбіччі цуценя. Брігітт посадила собаку в козину свого мопеда та повезла до курорту, у якому зупинилась.

Там собаку помили, постригли та багато з ним грались. Подряпини та незначні укуси мали всі друзі Біргітт, що й не дивно, коли граєшся з цуценям. Біргітт, яка працювала медсестрою у лікарні, обробила свої подряпини знезаражувальним розчином та заклеїла пластиром.
Після повернення додому дівчина почала погано почуватись. Ранні симптоми сказу проявляються головними болями та підвищенням температури, а з погіршенням стану починаються галюцинації, м’язові спазми та напади задухи.

Лікарі не могли діагностувати захворювання, оскільки жоден з них не пов’язував поганий стан із укусом собаки, Біргітт і сама не зрозуміла, що саме цуцик спровокував її хворобу. У Норвегії сказ не діагностували понад 200 років.

Дівчина кілька разів лежала у шпиталі, а потім і повністю злягла, коли симптоми не припинялись ні на день. Врешті, один з лікарів запідозрив сказ та відправив аналізи до лабораторії - там підтвердили діагноз. Жоден з туристів вакцинований від сказу не був, оскільки це щеплення не входить до переліку обов’язкових для подорожі на Філіппіни.

Тепер родина загиблої планує зайнятись допомогою програмам з запобігання розповсюдження сказу у світі. Крім того, встановлюється коло людей, з якими контактувала сама Біргітт та її друзі, щоб перевірити їхній стан та за необхідності вакцинувати, оскільки сказ є заразним. Виявлено 77 “контактерів”, з яких 31 людині зробили уколи.

Нагадаємо, у Кіровоградський області 65-річний чоловік помер від сказу після того, як домашня вівчарка вкусила його за обличчя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції