У Норвегії суд визнав нелюдське ставлення до терориста Брейвіка у в'язниці

Уряд зобов'язаний виплатити Брейвіку 331 тисячу крон.

У Норвегії суд задовольнив скаргу терориста Андерса Брейвіка на умови утримання, оскільки держава порушила законодавство про заборону нелюдського покарання, повідомляє Reuters.

"Заборона на нелюдське покарання є фундаментальною цінністю в демократичному суспільстві. Це стосується, зокрема, покарання терористів і вбивць", – йдеться в рішенні суду.

Таким чином, уряд Норвегії зобов'язаний виплатити Брейвіку 331 тисячу крон. При цьому суд відхилив скаргу вбивці на порушення його права на приватне і сімейне життя.

У липні 2011 року Брейвік підірвав автомобіль в урядовому кварталі Осло, після чого розстріляв підлітків на острові Утойя в молодіжному таборі Робочої партії Норвегії. Загинули 77 людей, поранення отримали дві з половиною сотні. Злочин Брейвік пояснив тим, що бореться проти ісламізації Європи.

У березні 2016 року Брейвік вперше з 2012 року з'явився на публіці, коли в суді почали розглядати його позов з приводу умов утримання. Присутніх в суді людей він одразу ж привітав нацистським жестом – піднятою рукою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: