Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Норвезькому морі виявили витік радіації на місці катастрофи радянського підводного човна

Норма радіації в одній з проб перевищена у 100 тисяч разів.

Норвезькі дослідники виявили витік радіації на місці затонулого радянського атомного підводного човна K-278 "Комсомолець" в Норвезькому морі. Про це повідомляє місцевий телеканал ТV2.

Фахівці з дослідницького суда  "G.O. Sars" взяли три проби води з вентиляційної труби затонулого судна. Одна з них показала, що рівень радіації в 100 тисяч разів перевищує рівень радіації в чистій морській воді.

Глава експедиції Хільда ​​Еліза Хельдал зазначила, що це попередні результати, всі зразки додатково перевірять після закінчення експедиції. Вона додала, що витік радіації не загрожує рибальству в цьому районі, а дослідникам нічого не загрожує.

Затонув підводний човен К-278 "Комсомолець" 7 квітня 1989 року після пожежі. З 69 членів екіпажу загинули 42 людини.

Нагадаємо, нещодавно масштабна пожежа сталася на російському глибоководному апараті. Загинули 14 підводників, вижили - четверо.

3 липня міністр оборони Сергій Шойгу за дорученням президента Росії провів в Сєвероморську (зараз апарат перебуває там на військово-морській базі) нараду щодо встановлення причин пожежі на глибоководному апараті. Головна причина інциденту на підводному човні, за його словами, пожежа в акумуляторному відсіку. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції