У Новій Зеландії планують заборонити куріння цигарок на законодавчому рівні

У Новій Зеландії планують заборонити куріння цигарок на законодавчому рівні

Фото: Unsplash

Влада планує зробити повністю неможливою купівлю тютюнових виробів для тих, хто народився після 2004 року.

Уряд Нової Зеландії розглядає ряд ініціатив, спрямованих на те, щоб до 2025 року заборонити в країні куріння.

Як повідомляє The Guardian, влада планує поступово підвищувати допустимий вік куріння і зробити повністю неможливою купівлю тютюнових виробів для тих, хто народився після 2004 року. Крім того, в уряді обговорюють зниження рівня нікотину, заборону фільтрів і скорочення місць продажу тютюну.

"Нам потрібен новий підхід. Близько 4,5 тисячі жителів Нової Зеландії щорічно вмирають від куріння. Ми повинні досягти своєї мети і повністю звільнитися від тютюнових виробів до 2025 року", - говорить заступник міністра охорони здоров'я Айеша Вералл.

Уточнюють, що найвищий рівень смертності - серед представників народу маорі. Ініціативу уряду підтримують організації охорони здоров'я:

"Тютюн - найшкідливіший споживчий продукт в історії, і ми повинні від нього відмовитися", - підкреслює директор Товариства боротьби з раком Люсі Елвуд.

Деякі жителі країни не згодні з планами влади і впевнені, що заборона куріння на державному рівні може обернутися формуванням тютюнового чорного ринку, контрабандою сигарет, банкрутством власників невеликих магазинів і мати інші непередбачені наслідки.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація