У Нью-Йорку відбудуться вибори мера

Діловий центр Нью-Йорка 3 листопада обирає мера. На посаду претендують нинішній міський голова Майкл Блумберг та демократ Вільям Томпсон, якого підтримує Обама.

Блумберг та Томпсон. Фото silive.com
Майкл Блумберг та Вільям Томпсон. Фото silive.com
Нью-Йорк 3 листопада обирає мера в умовах краху на Уолл-стріт і обвалу податкових надходжень до бюджету.

На голосування винесено дві кандидатури - діючого мера мільярдера Майкла Блумберга і головного ревізора мегаполісу Вільяма Томпсона.

Опитування показують, що Блумберг впевнено випереджає свого суперника.

Цього разу вибори не є традиційної політичної дуеллю між Республіканської і Демократичної партіями, оскільки Блумберг є незалежним кандидатом.

Обидва кандидати обіцяють створення нових робочих місць, доступне житло і освіту, оновлення транспорту та інфраструктури міста, розвиток ділової активності. Томпсон робить більший наголос на підтримку малого бізнесу та найбільш вразливих верств. Блумберг нагадує, що банкрутство критикованих фінансових китів остаточно підірве міський бюджет.

Опоненти Блумберга ставлять йому в провину занадто високий податковий прес, що витісняє бізнес в інші штати, при непомірному зростанні цін, які зробили Нью-Йорк нйдорожчим містом для життя з великим відривом від інших мегаполісів США.

Критики демократа Томпсона знаходять його програму занадто популістською, побоюючись, що обіцяні їм блага малозабезпеченим верствам зможуть лише вбити цвях в кришку труни фінансового благополуччя міста.

Хто б не переміг, ділову столицю світу, як люблять називати Нью-Йорк його жителі, чекають дуже непрості часи.

"Із занепадом фінансового сектора і політичним пануванням громадського сектору (номенклатури) занадто мало обнадійливих знаків, що дозволяють припустити, що місто готове до нового раунду успішного оновлення в недалекому майбутньому", - вважає Фред Сігел, професор коледжу св. Френсіса в Брукліні й автор Manhattan Institute's City Journal.

Майкл Блумберг, якому 67 років, став біля керма міста в 2001 році як кандидат від Республіканської партії, переметнувшись від демократів. Однак у 2007 році він зовсім вийшов з партійних рядів і зараз фігурує як незалежний кандидат.

Представник Уолл-стріт, що почав кар'єру в інвестиційному банку Solomon Brothers, а потім заснував однойменну інформаційно-фінансову групу, за оцінкою журналу Forbes, володіє статком, що перевищує 16 мільярдів доларів.

Він вважається найбагатшим жителем Нью-Йорка, хоча свою заробітну плату на посаді мера він обмежив сумою в один долар на рік. Зате встиг встановити рекорд особистих витрат на вибори, які, ймовірно, досягнуть 100 мільйонів доларів, не вдаючись до збору спонсорських внесків "заради збереження незалежності".

У минулому році з ініціативи Блумберга до законодавства мегаполісу була внесена поправка, яка дозволяє балотуватися меру та депутатам три терміни поспіль, а не дві, як це було раніше.

Вільям Томпсон, 56-ти років, був номінований від Демократичної партії і отримав особисту підтримку президента США Барака Обами. На додачу він йде під прапором досить лівої Партії трудящих сімей.

На посаду голови фінансово-контрольного департаменту Нью-Йорка представник Гарлема, виходець з карибського регіону в третьому поколінні, був обраний у 2001 році, маючи за плечима кар'єру на перших позиціях в районних структурах влади, а також ненадовго долучившись до життя Уолл-стріт в інвестиційній банківської фірмі George K. Baum & Company.

Однак на відміну від Блумберга, демократичний кандидат до виборів не був публічним політиком і не відрізняється відточеною харизмою і вмінням вести дебати свого досвідченого конкурента, якому раніше ладили навіть президентську кар'єру.

Читайте також:

Хаміда Карзая оголосили президентом Афганістану

Кабмін обіцяє впоратися з грипом до виборів

Парламент Молдови дозволив обирати президента з одного кандидата

Кожен десятий українець готовий голосувати на виборах проти всіх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: