У Нью-Йорку відкрилася 64-та сесія Генасамблеї ООН

Чергова сесія Генасамблеї ООН присвячена миру, ядерним проблемам, роззброєнню та боротьбі з глобальним потеплінням.

У штаб-квартирі Об'єднаних націй в Нью-Йорку відкрилася чергова, 64-та сесія Генеральної асамблеї ООН. Почалася вона з традиційної хвилини, присвяченої молитві або роздумам.

За пропозицією регіональної групи країн Африки її головою обрано лівійського дипломата Алі Абдель Салям Трікі. Кандидатура на пост голови Генасамблеї висувається регіональними групами за принципом ротації.

Традиційно в рамках нової сесії відбудеться загальнополітична дискусія. Цього разу вона припадає на період з 23 по 30 вересня.

Очікується, що в перший день загальнополітичної дискусії з трибуни ГА ООН виступлять президенти Бразилії, США, Лівії, Чилі, Франції, Йорданії, Алжиру, Республіки Корея, Ірану.

У п'ятницю, 18 вересня, у Вашингтонському інституті Брукінгса з промовою, присвяченою планам США на 64-ту сесію, виступить держсекретар США Гіларі Клінтон.

"Держсекретар окреслить завдання Америки на засіданнях, торкнеться таких питань як конфлікт на Близькому Сході, розповсюдження ядерної зброї, Іран, кліматичні зміни, розвиток і безпека у сфері продовольства", - йдеться в документі.

Планується, що на сесії буде розглянуто понад 160 пунктів порядку денного. Серед них такі теми, як гарантування миру та безпеки, боротьба з тероризмом, захист прав людини та охорона довкілля, питання соціального і економічного розвитку.

Делегати ГА продовжать розпочатий на попередніх сесіях розгляд питань, що стосуються реформування Ради безпеки ООН, активізації роботи самої організації, а також боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Напередодні початку загальнополітичної дискусії - 22 вересня - відбудеться саміт з питань зміни клімату. У його рамках буде організовано вісім круглих столів. На пленарному засіданні саміту виступлять тільки генеральний секретар ООН та запрошені доповідачі.

Нагадаємо, що нещодавно генсек ООН Пан Гі Мун висловив занепокоєння у зв'язку з гонкою озброєнь у світі і закликав до ядерного роззброєння та до боротьби з глобальним потеплінням.

Читайте також:

Льодовик, занесений до списку ЮНЕСКО, тане з величезною швидкістю

Глобальне потепління щороку вбиває 300 тисяч людей

Антарктида почала танути: розколовся на айсберги величезний льодовик

На Землі пересихають джерела прісної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: