У Нью-Йорку згадують жертв теракту 11 вересня

На місці, де 8 років тому обвалилися хмарочоси Всесвітнього торгового центру, зачитають імена всіх 2 752 загиблих.

У Нью-Йорку пройдуть траурні заходи, з приводу 8 роковин трагічних терактів 11 вересня 2001 року.

Їх організаторами стали влада найбільшого міста США і штату Нью-Йорк та громадські організації, членами яких, зокрема, є родичі жертв теракту.

Головна частина цих заходів пройде на так званому "граунд-зіроу" - місці в нижній частині Манхеттена, де до нападу терористів знаходилися хмарочоси Всесвітнього торгового центру (ВТЦ). Там зберуться родичі загиблих.

Офіційно вважається, що кількість жертв теракту в Нью-Йорку склала 2 тисячі 752 людини. Їх імена прочитають вголос. Ця церемонія уриватиметься на хвилину мовчання 4 рази - в ті моменти, коли викрадені загарбниками літаки врізалися в башти ВТЦ і коли висотні будівлі після завданих ударів стали руйнуватися.

Зачитування списку загиблих почне мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. Церемонія повинна завершитися після опівдня за нью-йоркським часом.

Пам'ять американців про найбільший теракт, здійснений на території країни, не слабшає. Напередодні річниці трагедії почав роботу Інтернет-сайт, організатори якого закликають свідків трагедії надсилати їм раніше не опубліковані фотографії, аудіо- і відеозаписи події. Всі ці документи увійдуть до архіву музею, присвяченого пам'яті жертв теракту, який повинен відкритися в Нью-Йорку в 2012 році.

В той же час, залишається невирішеним питання про те, які саме будівлі будуть побудовані на місці ВТЦ і хто оплачуватиме відповідні витрати. Багатолітні переговори ведуться мером Нью-Йорка Майклом Блумбергом, а також власником самої ділянки, якою є Управління портів штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі, і забудовником Ларрі Сілверстоном.

Забудова місця в нижній частині Манхеттена, де стояли хмарочоси ВТЦ, затримується через розбіжності між власником землі та Сілверстоном. Суперечки продовжуються через умови договору оренди, на підставі якого забудовникові буде дозволено звести там три з п'яти планованих висотних будівель, які, як передбачається, будуть віддані під офісні приміщення.

Сілверстон наполягає на тому, аби Управління портів гарантувало йому суму більш ніж в 3 млрд доларів для будівництва два з трьох башт. Власники ділянки говорять про те, що можуть дозволити дати такі гарантії лише на спорудження однієї будівлі.

Невідомий відеозапис терактів 11 вересня.

Читайте також:

Обама продовжив дію надзвичайного стану в США через терористичну загрозу

Раніше невідомий відеозапис терактів 11 вересня опублікований в Інтернеті

В’язні Гуантанамо зізналися, що винні в терактах 11 вересня

Викладача звільнили з роботи за книгу про теракти 11 вересня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: