У Нью-Йорку на місці веж-близнюків випробували меморіальний водоспад

На місці Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку будують два водоспади до десятиріччя з дня терактів. Один з них вже протестували.

У Нью-Йорку інженери почали тестування одного з двох водоспадів, що входять в меморіальний комплекс "Відображена відсутність" (Reflecting Absence), який зводиться на місці зруйнованих веж-близнюків Всесвітнього торгового центру.

Випробування водної системи північного басейну почалися вранці і тривали протягом усього дня. Головним завданням інженерів стояла перевірка восьми насосів, які будуть прокачувати близько 200 тисяч літрів води за хвилину. Під час тестування через агрегати пройшло в сім разів більше рідини.

У січні 2010 року 12-метровий макет водної системи був побудований і випробуваний під Брукліном. Тестування другого, південного каскаду планується провести навесні 2011 року.

За задумом архітектора Майкла Арада, два басейни периметром 54 метри кожний повинні стати ключовою ланкою меморіального комплексу, який розміститься на площі в шість з половиною гектарів. Зведені водні каскади стануть найбільшими рукотворними спорудами такого типу в Північній Америці. Проходячи через них, вода потраплятиме в басейни, розташовані на місцях, де колись стояли вежі Всесвітнього торгового центру.

Навколо водойм буде висаджено кілька тисяч дерев, розміщені бронзові таблички з іменами загиблих, а також підведена нічна ілюмінація.

Остаточно завершити роботи будівельники мають намір навесні 2011 року, щоб приурочити відкриття меморіалу до десятиріччя з дня терактів 11 вересня 2001 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що біля цього місця можуть побудувати мусульманську мечеть. Президент США Барак Обама підтримав будівництво ісламського культурного центру. В той же час більш ніж третина американців виступили проти.

В загальній складності 37% опитаних не поділяють позицію Барака Обами про те, що мусульмани мають право будувати мечеть в Нью-Йорку, в тому числі 32% не згодні з ним категорично.

Читайте також:

Обама про теракт 11 вересня: Америка ніколи не воюватиме з ісламом

На місці теракту 11 вересня в Нью-Йорку знайшли останки 72 жертв

Влада Нью-Йорка дозволила звести мечеть на місці теракту 11 вересня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: