У Нью-Йорку підписують Паризьку кліматичну угоду. Переваги й недоліки документа

165 країн, серед них і Україна, погодилися доєднатися до боротьби з глобальним потеплінням.

У Нью-Йорку, в Організації Об'єднаних Націй, триває підписання Паризької кліматичної угоди на найвищому рівні. Вже відомо, що від України угоду підписуватиме керівник української місії в ООН Володимир Єльченко.

Оскільки про кліматичну угоду домовлялися у Парижі, першим її підписав французький керманич Франсуа Оллан, який торік приймав у французькій столиці доволі непрості переговори щодо кліматичних змін, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

"Ми сьогодні зібралися тут в історичному складі представників різних країн. Ніколи в історії Організації Об'єднаних націй не було випадку, щоби вдалося зібрати разом представників ста сімдесяти країн для підписання угоди та ще й в один день. Тому це зараз більше, ніж просто зобов'язання. Тепер це текст, який набере чинності з погляду міжнародного законодавства і вороття назад не буде, тільки прогрес", - зазначив французький президент. 

Що означає кліматична угода для більшості населення Землі? По-перше, 165 країн, серед них і Україна, погодилися доєднатися до боротьби з глобальним потеплінням. Мало того, взяли на себе сміливий обов'язок підтримувати підвищення температури на Землі не більше, ніж на півтора-два градуси. Сама угода - це добровільне зобов'язання кожної країни зменшити кількість парникових газів. В угоди є і свої недоліки - вона не передбачає будь-якої відповідальності за порушення обіцянок, але попри це, вже тільки те, що світові країни готові на найвищому рівні взятися за охорону довкілля, є дуже і дуже важливим сигналом.

ООН, попри серйозність рішень, намагається зробити їх цікавими зокрема і для дітей. На цьогорічну церемонію в штаб-квартирі запросили не тільки понад 100 дітей з різних країн, а й голівудського актора Леонардо ДіКапріо, який останнім часом приділяє максимум своєї уваги проблемам довкілля і навіть присвятив їм свою промову з нагоди отримання Оскара.

Щоб зробити доросле підписання остаточно зрозумілим і пам'ятним для дітей, Організація О'бєднаних Націй з благословення генерального секретаря Пан Гі Муна випустила ось марки з персонажем пропулярної гри Angry Birds - відсьогодні вони мають з'явитися у більшості поштових відділень світу.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

ВідеоУ Нью-Йорку триває підписання Паризької кліматичної угоди на найвищому рівні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: