У ООН закликали заборонити торгівлю дикими тваринами для запобігання майбутнім пандеміям

У ООН закликали заборонити торгівлю дикими тваринами для запобігання майбутнім пандеміям

Фото: unsplash.com

Спалах коронавірусу, з яким борються держави світу, розпочався з ринку морепродуктів, де торгували тваринами.

Заборона ринків з продажу диких тварин на глобальному рівні може запобігти розвитку майбутніх пандемій, подібних до пандемії коронавірусу, що охопила світ зараз. 

Про це заявила голова Організації Об’єднаних Націй з питань біорізноманіття Елізабет Марума Мрема, передає Independent.  

Проте вона зазначила, що ця заборона повинна бути запроваджена правильним шляхом, бо інакше призведе до нелегальної торгівлі. 

“Меседж, який ми зараз отримуємо, полягає у тому, що якщо ми не потурбуємося про природу, вона потурбується про нас”, - наголосила експертки у коментарі The Guardian.

За словами Маруна Мреми, було б добре заборонити продаж тварин на ринках, як це зробили у Китаї та деяких інших країнах. Проте необхідно також пам’ятати про те, що існують деякі спільноти, особливо у бідних сільських регіонах,  виживання яких залежить від цих тварин. 

"Якщо ми не знайдемо альтернативи для цих громад, може виникнути небезпека початку незаконної торгівлі дикими тваринами, що вже призводить до вимирання багатьох видів”, - наголосила Марума Мрема. 

Спалах коронавірусу, що викликає хворобу Covid-19, розпочався у китайському місті Ухань. Першими жертвами недуги стали продавці, що інфікувалися від тварин на ринку морепродуктів. Інші коронавіруси також перейшли до людей від тварин – зокрема, той, що викликав спалах гострого респіраторного синдрому протягом 2002 – 2003 років. 

Через спалах коронавірусу Китай тимчасово заборонив продаж твариин та вживання їх у їжу. Проте низка організацій, серед яких Humane Society International, закликає зробити цю заборону глобальною та постійною. 

“Вилов та споживання диких тварин – це глобальна торгівля, яка щороку призводить до серйозних страждать сотні тисяч тварин, включно з тими, яким загрожує вимирання”, - зазначив президент Humane Society International Джеффрі Флокен.

За його словами, торгівля дикими тваринами також породжує глобальні кризи у галузі охорони здоров’я, на кшталт спалаху коронавірусу, гострого респіраторного синдрому та пташиного грипу. 

"Ринки дикої природи у всьому світі, особливо в Азії та Африці, широко поширені і можуть легко стати початком спалахів захворювань у майбутньому", - наголосив Флокен. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація