У Пакистані надзвичайний стан

Дізнавшись про введення надзвичайного стану в Пакистані, Беназір Бхутто одразу ж прилетіла до країни.

Екс-прем'єрка Пакистану Беназір Бхутто терміново повернулася до Пакистану, повідомили журналістам представники Партії пакистанського народу (ППН), якою керує Бхутто.

Бхутто прибула в суботу до пакистанського міста Карачі з Дубаї, де вона знаходилася протягом останніх днів. За даними ППН, рішення повернутися до Пакистану Бхутто ухвалила відразу після того, як дізналася про те, що в Пакистані введено надзвичайний стан. Бхутто попрямувала до своєї сімейної резиденції "Білавал Хаус".

Президент Пакистану та головнокомандувач армії генерал Первез Мушарраф, який ввів у суботу в країні надзвичайний стан, оголосив про припинення дії Конституції Пакистану, повідомляють державні телеканали.

Ісламабад (Фото: yugatech.com)
Столиця Пакистану Ісламабад (Фото: yugatech.com)
Згідно з їхньою інформацією, в Пакистані вводиться "тимчасове конституційне положення", за яким прем'єр країни, а також кабінет міністрів, уряд провінцій продовжують свою роботи, проте припиняє свою роботу Верховний суд.

У країні припинена робота всіх недержавних ЗМІ. За повідомленнями очевидців, у столиці країни Ісламабаді відключений телефонний зв'язок.

За даними AFP, після оголошення про надзвичайний стан підрозділи Міністерства внутрішніх справ країни оточили будівлю Верховного суду в Ісламабаді.

Згідно з останніми даними, голова Верховного суду Іфтіхар Чаудхрі усунений з посади. Повідомляється, що Мушарраф уже призначив нового Верховного суддю Пакистану. Згідно з інформацією державного телебачення, новим главою Верховного суду став Абдул Хамід Догар.

Місцеві оглядачі пов'язують це рішення з тим, що Верховний суд Пакистану протягом майже місяця не міг ухвалити рішення про те, чи мав право чинний президент Мушарраф балотуватися на наступний президентський термін.

Власті пояснюють введення надзвичайного стану дестабілізацією обстановки в ряді прикордонних з Афганістаном районів, де діють радикальні ісламістські угрупування, а також зростанням кількості терактів за участі бойовиків-смертників, у результаті дії яких протягом останніх чотирьох місяців було вбито близько 400 чоловік.

Однак у копії офіційної заяви, що потрапила в розпорядження AFP, ідеться про дещо інше: надзвичайний стан введено у зв'язку зі збільшенням активності радикальних ісламістів і "втручанням" судових властей у дії уряду та законодавчого корпусу.

Очікується, що найближчим часом президент Мушарраф виступить зі зверненням до нації.

До Ісламабаду та ряду інших міст країни вводяться війська.

Напередодні Верховний суд Пакистану переніс на 5 листопада розгляд питання про легітимність переобрання на виборах, що пройшли у жовтні, чинного президента країни Первеза Мушаррафа. Раніше суд планував розглянути це питання 12 листопада, за три дні до завершення повноважень пакистанського президента.

За офіційними даними, генерал Мушарраф виграв президентські вибори 6 жовтня, проте колегія Верховного суду відкладала офіційне визнання Мушаррафа президентом, оскільки не могла ухвалити рішення з приводу скарги ряду представників опозиції, що заявили, що генерал не міг іти на вибори, зберігаючи за собою пост головнокомандувача.

Мушарраф прийшов до влади в результаті безкровного військового перевороту в 1999 році. З тих пір генерал зберігав за собою пости і президента, і командувача армією.

Незадовго до минулих виборів Мушарраф пообіцяв, що в разі переобрання він відмовиться від поста головкому та стане цивільним президентом.

На початок січня 2008 року в Пакистані заплановані парламентські вибори.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: