У Пакистані підбивають підсумки

Президент Пакистану генерал Первез Мушарраф заявив про рішучі наміри не припустити надалі випадків, подібних до боротьби за Червону Мечеть.

Первез Мушарраф
Мушарраф сказав, що жодна мечеть і жодне медресе не повинні використовуватися в протизаконних цілях
Уряд Пакистану твердо має намір не допускати надалі використання мечетей або медресе (релігійних шкіл) екстремістами, як це відбулося з Лал Масджід (Червоною Мечеттю) і жіночим медресе Джамія Хафса в Ісламабаді, заявив у четвер, 12 липня, президент Пакистану генерал Первез Мушарраф.

„Жодна мечеть і жодне медресе не повинні використовуватися в протизаконних цілях," - сказав Мушарраф, виступ якого транслювали державні телеканали.

Пакистанський президент завірив, що армія зробила все, щоб запобігти великій кількості жертв. У ході операції, за офіційними даними, загинули близько 90 чоловік, 75 з яких - бойовики.

Червона мечеть після штурму
Напередодні пакистанська армія вибила екстремістів із Червоної Мечеті
„Я висловлюю глибоке співчуття у зв'язку з загибеллю людей в ході цієї операції, але Пакистан не міг не здійснити цю операцію, тому що Лал Масджід перетворилася на екстремістський центр," - сказав пакистанський президент.

Мушарраф заявив, що бойовики, які засіли в Червоній мечеті, мали зв'язки з радикалами у північно-західних регіонах країни - йдеться про так звану „Зону племен”, розташовану вздовж кордону з Афганістаном, і обстановка в якій відрізняється нестабільністю.

Президент пообіцяв, що найближчим часом воєнізованим формуванням прикордонних областей буде надано найсучасніше озброєння і навіть танки для боротьби з "протиправними елементами".

Мушарраф по телевізору
Виступ Мушаррафа транслювали всі державні телеканали
Виступ Мушаррафа відбувся після того, як напередодні пакистанська армія, введена до Ісламабаду, вибила екстремістів із Червоної Мечеті та розташованого по сусідству жіночого медресе Джамія Хафса.

Операція зі штурму мечеті та медресе стала підсумком тижневого збройного протистояння властей з ісламістами. Зіткнення почалися в пакистанській столиці 3 липня після перестрілки між студентами з медресе та силами правопорядку.

Червона Мечеть давно вважається оплотом радикального ісламістів у пакистанській столиці. На початку квітня вони створили на території Лал Масджід і прилеглих до неї медресе власний шаріатський суд, зажадали встановити в країні систему влади за зразком афганського руху "Талібан" і призвали своїх прихильників "стати бомбістами-самогубцями", якщо власті вирішать перешкоджати їхній діяльності.

похорон
У ході операції, за офіційними даними, загинули близько 90 чоловік, 75 з яких - бойовики
Ісламісти загрожували власникам магазинів, що торгують музичними та відео-товарами і організували символічне спалення відеодисків. Імам Червоної мечеті богослов Абдул Азіз зажадав закрити "всі магазини відеогріха".

Два місяці тому дівчата з жіночого медресе Джамія Хафса, розташованого поряд із Червоною Мечеттю, захопили групу пакистанських жінок, обвинувативши їх у проституції. Заручників відпустили лише після тривалих переговорів з поліцією. А наприкінці червня бригада дівчат із Джамія Хафса захопила групу громадян Китаю, що працювали в місцевому масажному салоні, в їх числі декількох жінок. Ісламісти заявили тоді, що масажні салони - це "кубла розпусти". Лише наступного дня китаянки були відпущені.

Студенти-ісламісти заявляють, що й надалі боротимуться за "очищення" міста від "центрів розпусти".

могили
Мушарраф висловив глибоке співчуття у зв'язку з загибеллю людей в ході цієї операції, але Пакистан не міг не здійснити цю операцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: