Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Пакистані звільнили християнку, засуджену до смертної кари за богохульство

Через цю справу вбили двох високопосадовців.

Верховний суд Пакистану звільнив жінку християнського віросповідання Азію Бібі, яку раніше засудили до смертної кари за законом про богохульство. Радикальні ісламісти почали протестувати через скасування вироку.

Про це повідомляє Reuters.

Азію засудили 2010 року. Тоді вона працювала збирачем ягід і вирішила напитися води з місцевого колодязя. Однак мусульмани, які також пили звідти, звинуватили жінку в тому, що вона начебто осквернила воду, адже була християнкою. Почався конфлікт, який переріс у побиття Азії, а згодом приїхала поліція і забрала жінку до в'язниці. Суд засудив її до повішання.

2014 року вирок було підтверджено. Проте зараз Верховний суд Пакистану скасував вирок та звільнив Бібі. У зв'язку з цим радикальні ісламісти країни почали протестувати, блокуючи вулиці у великих містах та починаючи сутички з поліцією. Вони закликають вбити вже не лише Бібі, а й керівника суду та двох суддів. Протестувальники також виступають за вигнання прем'єр-міністра Імрана Хана. 

Під час судового процесу Азію Бібі захищали міністр у справах національних меншин Пакистану, який був християнином, а також губернатор провінції Пенджаб Салман Тасир (мусульманин). Вони виступали проти жорстокості законів щодо богохульства, але обидва були вбиті 2011 року.

Раніше повідомлялося, що єгипетська влада заарештувала сімох людей за нібито пропаганду гомосексуалізму і підняття веселкового прапору на інді-рок-концерті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції