У Палаті представників США оголосили дві статті звинувачення у справі щодо імпічменту Трампа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американського лідера звинувачують у зловживанні владою і перешкоджанні Конгресу.

Демократи у Палаті представників США оголосили дві статті звинувачення у справі щодо імпічменту президента Дональда Трампа.

Про це повідомляє CNN.

Керівник Юридичного комітету нижньої палати американського парламенту Джеррольд Надлер заявив, що Трампа звинувачують у зловживанні владою і перешкоджанні діяльності Конгресу.

"Це є неминучим правопорушенням для президента - використовувати повноваження своєї державної посади для отримання неналежної особистої вигоди, ігноруючи або заподіюючи шкоду національним інтересам. Саме це і робив президент, коли він звернувся з проханням і тиснув на Україну, щоб вона втрутилася у наші президентські вибори 2020 року", - сказав Надлер, коментуючи статтю про зловживання владою.

"Президент, який заявляє про себе, що він вище відповідальності, вище американського народу і вище влади Конгресу - що має на меті захищати від загрози наші демократичні інститути, - це президент, який вважає себе вище закону", – додав він, повідомляючи про статтю щодо перешкоджання Конгресу.

Голова Комітету з розвідки Палати представників Адам Шифф зі свого боку заявив, що у демократів "немає іншого вибору", окрім оприлюднення статей щодо імпічменту Трампа

"Ми сьогодні стоїмо тут, тому що постійне зловживання президентом своїми повноваженнями не залишило нам жодного вибору. Якщо нічого не робити, ми станемо співучасниками у зловживанні президентом його високої посади, довіри громадськості та нашої національної безпеки", - сказав він.

Адам Шифф додав, що демократи не можуть чекати, коли суди змусять свідків надати свідчення та документи. За його словами, для того, щоб суд найнижчої інстанції виніс рішення про те, що колишній адвокат Білого дому Дон МакГан має свідчити, потрібно вісім місяців, а рішення вищих судів можуть зайняти ще більше часу. 

"Аргумент, чому ви просто не зачекаєте, означає це: чому ви просто не дасте йому [Трампу] обдурити на ще одних виборах? Чому б не дати йому обдурити ще раз?", - сказав Шифф.

Відео Більше восьми годин експерти з американської конституції сперечалися, чи є підстави для імпічменту Трампа

Троє з чотирьох свідків, яких викликали демократи, наполягали: Дональд Трамп очевидно зловживає повноваженнями президента, робить це для забезпечення переваги на виборах, і саме для того, аби цьому запобігати, засновники американської держави вписали в конституцію механізм імпічменту президента. Свідок від республіканців стверджує: незважаючи на сумнівну поведінку президента, конституційних засад для імпічменту поки що немає.  

Більше восьми годин експерти з американської конституції сперечалися, чи є підстави для імпічменту Трампа

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції