У парламенті Молдови комуністи об'єдналися з демократами

Демократична і Комуністична партія Молдови оголосили про створення коаліції. Для обрання президента їм не вистачає чотирьох голосів.

Молдавські комуністи і демократи створили в парламенті лівоцентристську коаліцію, повідомив лідер Комуністичної партії Володимир Воронін.

Домовленість була досягнута на переговорах Вороніна з главою Демократичної партії Маріаном Лупу.

Воронін заявив, що нова коаліція зможе сформувати керівництво парламенту і уряду. Де-факто в неї увійшли 57 депутатів (42 комуніста і 15 демократів). Для обрання президента Молдови необхідний 61 голос. Проте Воронін і Лупу раніше заявляли, що відсутні чотири голоси - це "питання, яке можна технічно вирішити".

Ще до виборів, що пройшли 28 листопада, дві партії оголосили, що, можливо, будуть співпрацювати, проте висунули одна одній низку умов. Так, Воронін заявляв, що Лупу слід відмовитися від президентських амбіцій.

Наразі обов'язки президента Молдови виконує Міхай Гімпу - лідер Ліберальної партії і спікер парламенту попереднього скликання. Очікується, що найближчим часом спікер парламенту - а отже, і в.о. президента - буде змінений.

Нагадаємо, за результатами підрахунку 95,6% бюлетенів на дострокових виборах до парламенту Молдови пройшли комуністи (40,5% голосів), Ліберально-демократична партія (28,6% голосів), Демократична партія (12,9%) і Ліберальна партія (9,3%). Остаточно результати будуть оголошені 6 грудня.

Ці вибори покликані поставити крапку у політичній кризі в країні, яка триває вже півтора роки. Навесні 2009 року після парламентських виборів ліберально-демократична опозиція звинуватила у фальсифікаціях комуністів, що перебували при владі. У країні почалися масові заворушення. У результаті політичних негараздів президент-комуніст Володимир Воронін добровільно пішов у відставку.

Читайте також:

У Молдові Партія комуністів перемогла на парламентських виборах

Президент Молдови нагородив борців з комунізмом

У Молдові увічнили пам'ять румунського соратника Гітлера

У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: