У парламенті Молдови стало менше комуністів

Четверо депутатів з фракції комуністів вийшли з партії через незгоду з ігноруванням виборів президента. У парламенті Молдови може організовуватися нова лівоцентристська партія.

Чотири депутати залишили фракцію комуністів у парламенті Молдови.

Народні обранці пояснили свій демарш незгодою з низкою партійних рішень, зокрема, із бойкотом президентських виборів, які погіршили політичну кризу в Молдові.

З фракції вийшли колишній перший віце-спікер парламенту Володимир Цуркан, колишній віце-прем'єр, один із засновників і неформальних лідерів "Партії комуністів" Віктор Степанюк, екс-міністр місцевої публічної адміністрації Валентин Гузнак та журналістка Людмила Бєльченкова.

Степанюк вийшов не тільки з фракції, але і з лав "Партії комуністів". Інші троє депутатів членами партії не були.

"Ми намагалися пояснити, що фракція повинна залишатися в опозиції, але, в інтересах країни, проголосувати за обрання президента. Нас не почули, тому ми вирішили залишити фракцію 'Партії комуністів'", - сказав Цуркан.

Колишні комуністи найближчим часом збираються працювати на правах незалежних депутатів, але в той же час у парламентських кулуарах активно обговорюється можливість створення нової лівоцентристської партії, куди можуть увійти і четверо парламентарів, що відкололися.

"Партія комуністів", втім, закликає своїх колишніх однодумців "бути чесними" і здати депутатські мандати, які вони отримали обравшись до парламенту за партійними списками.

"Правлячий Альянс за європейську інтеграцію" у свою чергу привітав ініціативу чотирьох депутатів, заявивши, що "за цим кроком підуть і інші, які виштовхнутий комуністів на узбіччя політичного життя Молдови".

7 грудня "Партія комуністів" не стала голосувати за кандидата в президенти Маріана Лупу, що представляє Демократичну партію. Тим самим, президентські вибори в Молдові були зірвані другий раз поспіль. Тепер, згідно з конституцією Молдови, парламент країни має бути розпущений, однак відбудеться це не раніше червня 2010 року.

Читайте також:

У Молдові хочуть заборонити комуністичну символіку

Молдова вимагає від Росії вивести війська з Придністров'я

Новим прем'єр-міністром Молдови стане лідер ліберал-демократів Володимир Філат

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: