У парламенті Таджикистану знайшли замуровану кімнату з бюстами Леніна і Сталіна

Під час реконструкції будівлі таджицького парламенту виявили схованку із 400-кілограмовою статуєю Сталіна і бюстами Леніна, Маркса та Енгельса.

Під час реконструкції будівлі парламенту Таджикистану (Маджлісі Олі) будівельники виявили замуровану схованку, де зберігалися бюсти вождів і основоположників комунізму Карла Маркса, Фрідріха Енгельса, Володимира Леніна та Йосипа Сталіна.

Гіпсові погруддя виявили у приміщенні під головними сходами будівлі парламенту. Про існування цієї схованки ніхто з чинних депутатів не здогадувався.

"У будівлі нинішнього Маджлісі Олі до 1992 року була розміщена Верховна рада Таджицької РСР, і бюсти Леніна, Маркса і Енгельса були перенесені під сходи під час мітингів, які розпочалися на площі", - розповів депутат парламенту і голова Комуністичної партії республіки Шоді Шабдолов.

На площі біля Верховної ради в 1992 році почалися антиурядові мітинги, які вилилися потім у п'ятирічну кровопролитну громадянську війну. Тоді під час мітингів був демонтований пам'ятник Леніну.

Знайдені бюсти прикрашали коридори Верховної ради. Як припускають, під час наступних реконструкцій будівельники заклали двері під сходами, і "таємна кімната" була знайдена лише через майже 20 років.

"Ми припускаємо, що мармуровий бюст Йосипа Сталіна був перенесений під сходи в епоху Микити Хрущова, коли почався масовий демонтаж пам'ятників вождеві", - зазначив лідер таджицьких комуністів.

Мармурова статуя вождя важить більше 400 кілограмів і тому поки залишається там, де її знайшли. А от інші скульптури вже перенесені в особистий кабінет Шабдолова, на що він отримав дозвіл спікера парламенту.

Зауважимо, що вже майже у всіх містах Таджикистану зникли пам'ятники основоположників марксизму-ленінізму. Їх замінили пам'ятники Ісмоілу Сомоні, засновнику першої держави таджиків в IX-X століттях.

Минулого місяця один з найбільших пам'ятників Леніну у Середній Азїі, який залишався у Худжанді - другому за величиною місті республіки, був перенесений з головної площі міста до Парку перемоги

Читайте також:

Ікона Сталіна "явила диво" прочанам, які провели з нею молитовну ходу

У Таджикистані демонтували найбільший пам'ятник Леніну в Центральній Азії

До Першого травня в Донецьку позолотили пам'ятник Леніну

ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: