У ПАРЄ визнали, що в Албанії вбивали полонених сербів і вилучали їхні органи

Вже доведено наявність в період конфлікту в колишній Югославії таємних місць утримання полонених на півночі Албанії, де у них вилучались органи.

Хашим Тачі
AFP
Хашима Тачі звинувачують у злочинах проти сербів
У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) визнали, що в період конфлікту в колишній Югославії в таємних місцях на півночі Албанії дійсно вбивали полонених сербів і вилучали їхні органи.

Про це повідомив доповідач Дік Марті на засіданні ПАРЄ у 25 січня. Очікується, що в другій половині дня ПАРЄ прийме резолюцію з цього питання.

У своєму виступі Марті, швейцарський сенатор і колишній прокурор, посилався на дані міжнародної місії ЄС. Доповідач наголосив, що вже доведено наявність в період конфлікту в колишній Югославії "таємних місць утримання полонених на півночі Албанії, де мало місце нелюдське поводження і навіть вбивство людей, а також вилучення у них органів для подальшої трансплантації їх за кордоном".

Марті відзначив, що "не може і не повинно бути одного правосуддя для переможців та іншого - для переможених".

"Хоча Сербія, в кінцевому рахунку, і почала співпрацювати з місією ЄС, проте досі складно проводити ексгумацію тіл на території Косово і взагалі неможливо - на албанській території, оскільки влада Косово практично не бажає співпрацювати у зв'язку з пошуком майже 500 осіб, які офіційно числяться зниклими безвісти ", - зауважив доповідач ПАРЄ.

Він зазначив, що "кримінальна діяльність, яка розвивалася в ті роки в умовах хаосу, що панував у регіоні, триває, хоча в інших формах, аж до сьогоднішнього дня, про що свідчить розслідування місії ЄС в Косово".

Прем'єр-міністра Косово Хашима Тачі називають однією з "найбільших шишок" в організованій злочинності його країни. "З документів НАТО з грифом "таємно" випливає, що США та інші західні держави, які підтримують уряд Косово, вже кілька років мають інформацію про кримінальні зв'язки Тачі.

Документи є аналітичною доповіддю розвідки, складеною приблизно в 2004 році. У них також сказано, що парламентарій від правлячої партії Косово Хавіт Халіта пов'язаний з албанською мафією і має велику владу над Тачі.

Як очікується, Рада Європи вимагає провести офіційне розслідування тверджень, що під час і після війни в Косово 1998-1999 років Тачі очолював мережу мафії, яка причетна до контрабанди зброї, наркотиків і людських органів. Звинувачення у нелегальній торгівлі органами містяться в офіційній доповіді, який опублікував інспектор з прав людини Дік Марті.

Тачі користується великою підтримкою держав-членів НАТО. Його уряд називає доповідь Марті елементом сербсько-російської змови, покликаного дестабілізувати обстановку в Косово.

Зі свого боку, офіційний представник влади Косова заявив, що ці звинувачення "засновані на показаннях з чужих слів і навмисно сфальшовані".

Як повідомлялося, близько місяця тому місія ПАРЄ звернулася до автора доповіді Діка Марті з проханням надати докази, зібрані в ході проведеного ним розслідування.

Марті протягом двох років займався розслідуванням діяльності бойовиків сепаратистської Армії визволення Косова (УЧК), політичним лідером якої був Хашим Тачі (нинішній прем'єр-міністр Косова). Ця організація в 2008-2009 роках вела збройні дії проти сербських сил безпеки.

Згідно з доповіддю, косовські бойовики вбивали захоплених ними сербів, вилучали в них органи, які потім продавали на "чорному ринку". Вилучення органів відбувалося на території Албанії.

Читайте також:

З'явилися нові матеріали про зв'язки прем'єра Косова зі злочинцями

Тачі відкинув звинувачення, нібито він торгував людськими органами

Рада Європи звинуватила Хашима Тачі у торгівлі людськими органами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: