У Пекіні помер творець китайської атомної бомби

Китайський фізик Чжу Гуанья отримав ступінь доктора наук у Сполучених Штатах, а потім повернувся на батьківщину розробляти ядерну зброю.

Один з творців китайської атомної бомби Чжу Гуанья помер 26 лютого в Пекіні, повідомили у понеділок місцеві ЗМІ.

Чжу Гуанья мав безпосереднє відношення до створення першої атомної та першої водневої бомб в КНР. Ядерну фізику він вивчав у Мічиганському університеті в США, де отримав ступінь доктора наук, а потім в 1950 році повернувся на батьківщину.

Протягом 15 років, починаючи з 1957-го, Чжу Гуанья працював у другому міністерстві машинобудування КНР і брав найактивнішу участь в розробці ядерної зброї.

Перше випробування атомного пристрою в Китаї відбулося в 1964 році на озері Лобнор в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Ця подія змінила геополітичний статус Китайської народної республіки, ввівши її до клубу ядерних держав, і коштувала було Китаю багатьох мільйонів доларів і загублених життів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про смерть колеги Гуаньї, "батька" китайських космічних технологій Цянь Сюєсеня, який також брав активну участь у створенні атомної бомби.

Читайте також:

КНДР почала підготовку до третіх ядерних випробувань

В США помер пілот, який скинув атомну бомбу на Нагасакі

Китай пообіцяв не застосовувати ядерну зброю проти України

Китай забезпечить себе ураном на три тисячі років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: