У Пекіні зізналися, що радянський крейсер "Варяг" переробили в китайський авіаносець

Китайські фахівці реконструювали важкий авіаносний крейсер "Варяг", який був придбаний в 1998 році в України в недобудованому вигляді.

Китай дійсно веде будівництво власного авіаносця, однак він "поки ще не готовий".

Про це заявив начальник генштабу Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) Чень Бінде в інтерв'ю гонконзькій газеті "Сянган шанбао". Він став першим китайським воєначальником, який офіційно підтвердив факт споруди авіаносного корабля.

"На відміну від ряду інших країн, Китай ніколи не буде направляти свій авіаносець в територіальні води інших держав, оскільки дотримується політики оборонного характеру", - додав помічник глави генштабу, генерал-лейтенант Ци Цзяньго.

У квітні ряд китайських ЗМІ опублікували фотографії, що свідчать про те, що перший в країні авіаносець майже готовий. Йдеться про реконструйований китайськими фахівцями важкий авіаносний крейсер "Варяг", який був придбаний в 1998 році в України в недобудованому вигляді за 20 млн доларів "для переобладнання на туристичний атракціон".

За оцінками військових експертів і тайванської розвідки, добудований на верфі в порту Далянь "Варяг", на якому вже встановлені радари та інше обладнання, зможе вийти в море до кінця цього року.

Передбачається, що спочатку цей корабель буде використовуватися в якості бази для підготовки льотчиків палубної авіації.

"Варяг" був замовлений для ВМФ СРСР, але так і не був добудований. Водотоннажність корабля довжиною в 300 метрів і шириною в 72 метра перевищує 65 тисяч тонн. Після розпаду Союзу в 1991 році гігантський авіаносний крейсер залишився на верфі Миколаївського суднобудівного заводу. При розділі чорноморського флоту між Росією та Україною "Варяг", закладений в 1988 році, відійшов українській державі.

Через 8 років авіаносець, фінансувати будівництво якого Україна була не в змозі, був проданий Китаю за 20 млн. доларів. "Варяг" - вже третій радянський авіаносець, куплений Китаєм. Авіаносний крейсер "Мінськ" зараз використовується як приміщення для військово-історичного музею, а "Київ" пішов на переплавку.

Нагадаємо, що останнім часом деякі країни висловлюють стурбованість у зв'язку з військовою міццю Китаю. Зокрема в Японії відзначають, що "Китай швидко модернізує свої збройні сили і розширює діяльність в сусідніх водах".

Читайте також:

New York Times: Україна допомогла Китаю створити авіаносний флот

Американський дипломат опублікував сценарій кібервійни з Китаєм

Китайські хакери обікрали Міністерство оборони Південної Кореї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: