США підтвердили атаку на їхні військові об'єкти в Іраку. Трамп зібрав екстрену нараду

США підтвердили атаку на їхні військові об'єкти в Іраку. Трамп зібрав екстрену нараду

Фото: Associated Press

Ракети випустив Корпус вартових ісламської революції.

У Пентагоні підтвердили, що в Іраку понад десятком ракет було обстріляно військові об'єкти США. Зокрема, авіабаза Айн аль-Асад на заході Іраку, а також об'єкт в Ербілі.

Про це сказав помічник глави Пентагону зі зв'язків з громадськістю Джонатан Хоффман, передає CNN.

Американські військові в Іраку перебувають у стані підвищеної готовності "через ознаки того, що іранський режим планував атакувати сили та інтереси" США в регіоні.

Офіційних даних про потерпілих і руйнування поки немає. CNN з посиланням на джерела повідомив, що після обстрілу бази Айн-аль-Асад є постраждалі серед іракців.

Хоффман пообіцяв, що США зроблять "всі необхідні заходи", щоб захистити своїх військових, партнерів та союзників в регіоні.

Тим часом міністр оборони США Марк Еспер і держсекретар Майк Помпео прибули до Білого дому на екстрену нараду до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа.

Відповідальність за атаку ракетами взяв на себе іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР), після того, як пообіцяв помститися США за вбивство генерала Касема Сулеймані.

Reuters з посиланням на офіційного представника США заявив, що ракетні війська Ірану приведені в підвищену боєготовність.

Нагадаємо, уночі проти 3 січня США влаштували ракетний обстріл неподалік Міжнародного аеропорту Багдаду - внаслідок нього, зокрема, був убитий командир елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані.  Після цієї події ситуація на Близькому Сході різко загострилася: в Ірані обіцяють помститися США, влада Іраку засудила операцію, а Держдеп США закликав американців негайно покинути територію Іраку.

Критикують операцію і в США - спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар "невиправданим та провокативним". Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його "неминучу" атаку і врятувала життя американців. "Ризик нічого не робити був величезний", - заявив він. Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.

Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході. ТСН.ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході. 4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані. "Безумовно, Іран не закриє на це очі. Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне. Час і місце такої відповіді буде визначати Іран", - вказав посол. Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року. Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі. 

5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність. Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США. Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в "разі ворожості" з боку Багдада - таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.

Іран вийшов із ядерної угоди та погрожує військовим ударом Сполученим Штатам

Іран вийшов із ядерної угоди та погрожує військовим ударом Сполученим Штатам

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація