У Петербурзі демонтують підірваний пам'ятник Леніну

Пам'ятник вождю пролетаріату відреставрують у майстерні, щоб зекономити гроші. На демонтаж погодилися навіть комуністи.

Пам'ятник Володимиру Леніну на броньовику біля Фінляндського вокзалу в Санкт-Петербурзі, який серйозно постраждав від вибуху 1 квітня, швидше за все, демонтують для проведення реставраційних робіт.

"Ми надали міському комітету з охорони пам'ятників два варіанти реставрації - проведення робіт з демонтажем пам'ятника і без демонтажу, - повідомив директор музею міської скульптури Володимир Тимофієв. - Комітет найближчим часом погоджує один з варіантів. Всі схиляються до демонтажу монумента. Комуністи, які спочатку були проти, також погодилися на демонтаж".

За його словами, реставрація пам'ятника Леніну в майстерні (тобто з демонтажем) обійдеться міському бюджету приблизно в 8 мільйонів рублів, що буде майже вдвічі дешевше, ніж реставрація на місці. Тимофіїв відзначив, що, швидше за все реставрація пам'ятника почнеться в кінці року і займе близько 12 місяців. "Ми сподіваємося, що до 7 листопада наступного року відреставрований пам'ятник вже буде на місці", - сказав він.

Пам'ятник Леніну на броньовику біля Фінляндського вокзалу - один з перших творів монументальної скульптури радянського періоду, пов'язаний з історичною подією. Пізно увечері 3 квітня 1917 року Ленін прибув з еміграції на Фінляндський вокзал, де його зустрічали тисячі робітників, солдатів і матросів. Піднявшися на башту броньовика, Ленін виступив з промовою, закликаючи до боротьби за перемогу соціалістичної революції.

Зразу ж після смерті Леніна петербурзькі робітники вирішили спорудити пам'ятник вождю революції, у зв'язку з чим був оголошений конкурс, що зібрав близько 60 скульпторів. Кращого конкурс так і не визначив, і влада ухвалила рішення доручити створення пам'ятника двом відомим авторам - скульптору Сергію Євсєєву і архітекторам Володимиру Щуко і Володимиру Гельфрейху.

Пам'ятник вождю у роки Великої Вітчизняної війни, так само, як і Мідного вершника, накривали мішками з піском. Проте останніми роками монумент пережив декілька атак вандалів, найбільш руйнівною з яких сталася 1 квітня.

Невідомі рано вранці заклали в пам'ятник і привели в дію вибуховий пристрій, внаслідок чого була пошкоджена задня нижня частина бронзової скульптури. Порушена кримінальна справа. Зловмисників поки не знайшли.

Читайте також:

Відновлений пам'ятник Леніну відкриють напередодні Дня незалежності

На Житомирщині підпалили пам'ятник Леніну

У Бабиному Яру вандали знищили пам'ятник членам ОУН, розстріляним фашистами

В знак помсти за Леніна комуністи закопали в пісок Шухевича
 

ВідеоПідірваний пам'ятник Леніну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: