У Петербурзі провели обшуки в активістів “Партії мертвих”: у чому їх звинувачують

У Петербурзі провели обшуки в активістів “Партії мертвих”: у чому їх звинувачують

Фото: соцмережі

Учасники російського художньо-політичного проекту, які проводили свої акції на цвинтарях, протестували, зокрема, і проти воєнних дій в Україні.

У четвер, 1 вересня, російські правоохоронці провели обшуки в активістів художньо-політичного проекту “Партія мертвих” у Санкт-Петербурзі. 

Як повідомляє видання “Фонтанка”, слідчі заходи пов'язані з кримінальною справою про образу почуттів віруючих.

Учасники цього проекту проводять перформанси, приховуючи обличчя масками у вигляді черепів. Активісти протестували, зокрема, і проти воєнних дій в Україні. Слідство вважає злочином акції на військових похованнях та міських цвинтарях.

Поліцейські прийшли з обшуком до активістки “Партії мертвих” Христини Бубенцової. З дому дівчини винесли техніку, її саму відвезли до Головного слідчого управління СК РФ.

Обшуки також пройшли у неназваного чоловіка у селищі Сіверському, а також у засновника руху Максима Євстропова та у керівників майстерні "ДК Рози", де проходили заходи партії. 

Засновник “Партії мертвих” художник Максим Євстропов виїхав із Росії до Грузії одразу після початку вторгнення в Україну.

Нагадаємо, раніше житель Підмосков'я прийшов до поліції, щоб написати донос на самого себе. Чоловік заявив, що він не підтримує війни Росії проти України і хоче у цьому зізнатись. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація