У Петербурзі судять 25 скінхедів, які вбивали для публікації в Інтернеті

Прокуратура Санкт-Петербурга затвердила обвинувачення 25 скінхедам, які свої злочини знімали на відео та викладали в Інтернет.

У Петербурзі перед судом постануть 25 скінхедів, які звинувачуються у нападах та вбивствах на екстремістському грунті.

Слідством встановлено, що влітку 2007 року Андрій Лінок, тоді ще неповнолітній, створив організовану злочинну групу скінхедів, до якої залучив молодих людей від 17 до 23 років. У всіх мали бути екстремістські переконання для підготовки і здійснення злочинів відносно вихідців з Кавказу, Азії та Африки, а також росіян з метою приниження їх національної гідності.

Лінок активно використовував Інтернет для залучення молодих людей до лав свого угрупування. Він також доручив одному із співучасників робити відеозаписи злочинів по мірі їх здійснення з метою подальшого публічного поширення відеозаписів через Інтернет.

За даними слідства, з серпня по грудень 2007 року зловмисники здійснили 12 нападів, серед яких 2 вбивства і 1 замах на вбивство. 8 епізодів скоєних злочинів було знято на відео і викладено в мережі Інтернет.

Перший свій злочин злочинна група вчинила в кінці серпня 2007 року. У вагоні електропоїзда метро вони здійснили напад на двох невстановлених чоловіків. Напад вони зняли на відео і розмістили в мережі Інтернет, що надалі стало одним із доказів у кримінальній справі.

Потім були побиття іноземних громадян, грабіж, вбивство громадянина Вірменії. 22 вересня 2007 група вчинила 5 нападів на осіб неслов'янської зовнішності, один грабіж. Особливо кривавим у банди був день 1 грудня 2007 року. О 15-30 у вагоні метро вони побили тувинську журналістку, о 16-00 - здійснили замах на вбивство відносно громадянина РФ на вулиці Омській, а о 17 годині вбили громадянина Узбекистану на Ланському проспекті.

Наразі двоє з групи утримуються під вартою, інші учасники групи звільнені з-під варти і відпущені на підписку про невиїзд, оскільки закінчився термін утримання їх під вартою. Один з учасників відпущений судом під заставу в 500 тисяч рублів.

Ще відносно одного з учасників справа окремо розглядається, оскільки встановлено, що він страждає на хронічний психічний розлад і не міг усвідомлювати своїх дій. Він знаходиться в медичній установі.

"Екстремізм вступив у нову стадію. Якщо раніше вони ходили зовсім відкрито в берцях і зі свастикою на лобі, тепер ми знаємо, вони почали носити цивільний одяг, вони мутують, вони дорослішають. Їх стає не менше, а більше", - зазначив заступник директора Агентства журналістських розслідувань РФ Євгеній Вишенков.

Читайте також:

Російські скінхеди готуються до революції

Нацисти розмістили в інтернеті відеозапис вбивства африканця в Петербурзі

У російській глибинці людей почали записувати в "каральні бригади"

У Москві неонацисти забили жінок-двірників арматурним прутом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: