У Пітері в княжому особняку знайшли цілу кімнату скарбів

Дата публікації
Перегляди
3544
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Пітері в княжому особняку знайшли цілу кімнату скарбів

В особняку князя Василя Наришкіна під час реконструкції було знайдено великий скарб / Фото: Фонтанка.ru

Будівельники знайшли "кам'яний мішок", де було заховано фамільне срібло. Оцінити вартість знахідки фахівці поки навіть не беруться.

В особняку князя Василя Наришкіна в Санкт-Петербурзі під час реконструкції було знайдено великий скарб. Оцінити вартість знахідки фахівці поки навіть не беруться.

Дивіться фото В особняку Наришкіна знайшли скарб з 40 мішків фамільного срібла

Як повідомляється, коли будівельники розкрили перекриття, то виявили там "кам'яний мішок", де було заховано фамільне срібло. Імовірно, "мішок" міг бути зроблений кимось із власників палацу.

Приміщення площею близько шести квадратних метрів і висотою близько двох метрів було буквально набито срібним посудом з гербом Наришкіних. Всього, за словами джерела, було заховано близько 40 мішків. Загалом знайдено кілька тисяч предметів: від ложок до супниць і самоварів.

На даний момент всі знахідки розташовані в кімнаті більшого розміру - 15 на 15 метрів. Причому це приміщення повністю заповнене.

На місці виявлення скарбу працюють фахівці. Тільки на те, щоб зробити опис знахідок, може знадобитися кілька днів.

Також фахівцям належить провести роботи з оцінки знахідки. При цьому є один важливий момент - треба встановити тих, хто безпосередньо знайшов скарб - за законом їм належить половина від ринкової вартості.

Поперше належить вирахувати цю вартість, потім визначити коло осіб, що мають право на винагороду. Нарешті, найскладніше - знайти кошти у бюджеті для виплат. На всю цю процедуру може піти чимало часу. Причому в бюджеті не передбачені виплати шукачам скарбів. У випадку зі знахідкою в особняку сума може виявитися астрономічною.

З 1750-х років на місці особняка знаходилося два будинки, один з яких належав африканському прадіду Олександра Пушкіна - Абраму Ганнібалу. В одну будівлю вони були перебудовані в 1832 році. У 1875 році будинок придбав князь Василь Наришкін.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3544
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація