У Південній Осетії спалюють книги, щоб звільнити місце для дарунків із Москви

Росія та інші країни збирають книги для осетин, а тим часом у Цхинвалі студенти за вказівкою начальства спалюють "непотрібну" літературу.

Тоді як в Росії проходять численні добродійні акції по збору книг для Центральної бібліотеки Цхинвалі і бібліотек учбових закладів Південної Осетії, в самому місті по розпорядженню ректора Південно-Осетинського держуніверситету спалюють книги з університетської бібліотеки, повідомляє в своєму блозі журналіст Дмитро Старостін з посиланням на інформацію осетинського журналіста Алана Цхурбаєва і редактора газети "XXI століття" Тімура Цховребова.

У блозі публікуються фотографії книг, які горять біля будівлі університетського гуртожитку на привокзальній площі.
За словами Тімура Цховребова, він сам витягнув з купи, яка горіла, збірку віршів Гете, книгу класика таджицької літератури Садріддіна Айні, "Історию французької літератури" та інші книги.

Він відзначив, що близько третини книг були грузинськими. "Я з грузинами воював і в них стріляв, але причому тут книги, література? Я впевнений, що і наш міністр освіти і науки Анатолій Кусраєв був в курсі цієї варварської акції", - заявив колишній польовий командир Цховребов.

За деякими даними, спалювання книг організував ректор Південно-Осетинського державного університету Теймураз Кокоєв. І метою цієї акції було звільнення полиць університетської бібліотеки для нових книг, які незабаром прибудуть з Росії.

Нагадаємо, що 15 вересня в Держдумі Росії пройшла акція збору книг для Центральної бібліотеки Цхинвала і бібліотек учбових закладів Південної Осетії. Подібні акції в останні місяці проходили в багатьох російських регіонах. Наприклад, книги збирали в Ненецькому автономному окрузі, в Алтайському краю, в Санкт-Петербурзі. 1000 книг відправила до Південної Осетії навіть Індія.

Читайте також:

Південна Осетія знайшла спосіб об'єднатися з Росією

НАТО: незалежні Південна Осетія і Абхазія - це провал

Південна Осетія та Абхазія відзначають рік визнання незалежності

Абхазія хоче, щоб Грузія дала їй ще трохи території

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: