Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Південній Африці українці намалювали мурал на тему "Крим - це Україна"

На створення пішло три місяці.

Українські художники намалювали в рамках міжнародного Public Art Festival херсонеський маяк у південно-африканському Кейптауні.

Сюрреалістичний малюнок - рука, що тримає залізобетонну вежу та ніжні квіти на тілі будівлі. Морська стихія і рідний орнамент –  ідея намалювати саме херсонеський маяк з Севастополя на гігантській стіні бізнес-центру на гучному перехресті Кейптауну – виникла в української художниці Тетяни Горн. Каже, він їй наснився.

"Маяк – це щось таке чоловіче, міцне, і мені хотілося додати жіночого дотику. А я малюю петриківський розпис і подумала, що якраз петриківські квіти пасуватимуть українському маяку в Кейптауні", - вважає художниця.

Три місяці перемов, креслень, сумнівів і за підтримки українського посольства та асоціації українців в ПАР вінницький художник Олександр Никитюк прибув взяти участь у міжнародному фестивалі. Він разом із Тетяною реалізував ідею. За словами посла України в ПАР, обраний малюнок – свідчення того, що Крим – це частина України. Ба більше, художниця зі Жмеринки у південно-африканському містечку Ламберсбей вирішила навчати місцевих петриківському розпису. Тут Тетяна стала справжньою зіркою. Її мурали зараз уже є візитівками міста. Художниця малює і комерційним клієнтам і залюбки відгукується на соціальні проекти. Зокрема, створила креативні хвилі на стінах шкільної бібліотеки.

Соломія Вітвіцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції