У Південній Кореї проходять заходи щодо 60-річчя Корейської війни

У Південній Кореї, США і 15 країнах, які брали участь у Корейській війні під прапором ООН, пройшли пам'ятні заходи, на яких згадували конфлікт, що розпочався 1950-53 р.

У п'ятницю виповнилося 60 років з початку Корейської війни 1950-53 років, яка остаточно розколола надвоє півострів і корейську націю. Колишні учасники кровопролитного конфлікту відзначають цей день по-різному. У Південній Кореї, США і 15 країнах, які брали участь у конфлікті під прапором ООН, пройшли пам'ятні заходи. На них звучали заклики до Північної Кореї припинити військові провокації і повернутися до діалогу заради миру і стабільності в регіоні.

Однак КНДР ще напередодні позначила протилежну позицію, пред'явивши США "рахунок" за роки ворожнечі в розмірі 65 трлн доларів. У самій же країні в даний час більше стурбовані питаннями внутрішньої політики: нації активно нав'язують любов до майбутнього наступника Кім Чен Іра на вищій державній посаді.

На пам'ятні заходи, організовані в Сеулі, прибутку 2,4 тисячі ветеранів з різних країн. Міська адміністрація організувала спеціальні освітні програми для дітей іноземних ветеранів, які взяли участь у Корейській війні. Президент Південної Кореї Лі Мен Бак направив листи з подяками приблизно 100 тисячам ветеранів.

Президент закликав Пхеньян зробити все можливе, щоб "швидко повернути стабільність і мир на півострові". Він підкреслив, що кінцевою метою Сеула є не військова конфронтація з КНДР, а, навпаки, мирне об'єднання обох країн. Він також зажадав, щоб влада КНДР попросила вибачення за потоплення в березні цього року південнокорейського корабля "Чхонан".

Корейська війна почалася 25 червня 1950 року, коли північнокорейські війська перейшли 38-у паралель, атакувавши позиції Південної Кореї. Сеул тоді підтримали США і ООН, Пхеньян - СРСР і КНР. Бойові дії тривали три роки. Офіційно війна досі не закінчена, було підписано лише угоду про припинення вогню.

Про те, які заходи проходять цього дня в Північній Кореї, як завжди, нічого не відомо - країна продовжує існувати в режимі найсуворішої засекреченості все, що в ній відбувається. Проте дещо, хоч і важко, все ж таки спливає на поверхню.

Так, днями стало відомо, що влада країни активно вихваляє у віршах і піснях Кім Чен Уна - молодшого сина Кім Чен Іра, щоб привчити 24-мільйонну націю безкорисливо обожнювати свого можливого майбутнього лідера. Задля його "популяризації" вони також влаштовують всілякі конкурси - приміром, на кращу оду во славу Кім Чен Уна. Південнокорейська розвідка бачить у цьому безсумнівні ознаки того, що наступник 68-річного Кім Чен Іра, імовірно переніс інсульт в 2008 році, визначено остаточно.

Про розгорнуту в КНДР масштабну пропагандистську кампанію доповів у четвер на закритому парламентському брифінгу в Сеулі глава розвідки Південної Кореї Вон Се Хун. У спецслужбах поки відмовляються від офіційних коментарів, але ці відомості підтвердили помічники як мінімум двох депутатів, присутніх на засіданні.

Про Кім Чен Уне за межами КНДР відомо вкрай мало, ніхто не знає навіть його точного віку (йому приблизно 25 років). Судячи з усього, всередині країни він теж не особливо відомий широкій публіці, незважаючи на те, що останнім часом часто супроводжує батька в інспекційних поїздках у військові частини та на заводи.

За повідомленням японських ЗМІ, перша фотографія Кім Чен Уна була опублікована лише нинішньої весни в центральній північнокорейської газеті "Нодон сінмун". До цього в пресі зрідка з'являлися тільки його дитячі знімки, проте їх справжність залишається під питанням.

Сліди Кім Чен Уна намагалися відшукати в Європі - як відомо, молодший син північнокорейського лідера провів дитячі та юнацькі роки в Швейцарії, навчаючись в елітній Міжнародній школі Берна. Її керівництво вважає за краще не спілкуватися на цю тему з журналістами, незмінно заявляючи, що "не давати довідок про колишніх учнів - це частина їхньої політики".

Однак у приватних бесідах з викладачами та колишніми учнями журналістам все ж вдалося дізнатися, що Кім Чен Ун навчався під вигаданим імененем, що його вважали сином водія посольства, і що він страсно закоханий в баскетбол. Останнє підтверджує і південнокорейське агентство Ренхап, за відомостями якого він до цього дня не пропускає жодного матчу NBA по каналах супутникового телебачення.

Читайте також:

Північна Корея зажадала від США 65 трильйонів доларів

Зять Кім Чен Іра став новим прем'єром КНДР

КНДР привела збройні сили в бойову готовність

Лідер КНДР очолив рейтинг світових диктаторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: