У Південному Судані закінчилась п’ятирічна громадянська війна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент та віце-президент країни як представники двох народів підписали мирний договір.

У неділю, 5 серпня, президент Південного Судану Салва Киїр та віце-президент Ріек Мачара підписали мирний договір, який передбачає припинення вогню та розподіл влади в країни.

Таким чином, сторони завершили п’ятирічну громадянську війну, передає Deutsche Welle.

"Мій уряд і я знаємо, які фінансові та політичні втрати приніс цей конфлікт уряду, регіону і всьому континенту", - заявив президент Салва Киїр.

Договір передбачає розподіл влади в країні, зокрема повернення на посаду віце-президента Мачара. Головним посередником в укладанні цієї угоди став Судан.

"Було підписано угоду з невирішених питань, і ця угода висловлює прихильність обох сторін припинення вогню", - заявив голова суданського МЗС Аль-Дірдірі Мохаммед.

Громадянська війна в Південному Судані після оголошення незалежності у 2011 році забрала життя десятків тисяч осіб, тоді як чотири мільйони змушені були покинути свої домівки. Причиною того стали заяви президента Киїра у 2013 році про запобігання спробі збройного державного перевороту. За його словами, організатором перевороту став звільнений влітку того ж року віце-президент Ріек Мачара. Після цих перестановок в уряді майже не лишилось представників другого за чисельністю народу Південного Судану – нуер, тоді як сам президент та його оточення є представниками найчисельнішого народу країни – дінка. Конфлікт між цими народами за владу в Південному Судані і став причиною довгої п’ятирічної громадянської війни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції