У Північній Кореї розпочався суд над американськими журналістками

Американська сторона відкинула всі звинувачення на адресу журналісток та заявила про необхідність їх негайного звільнення.

У Центральному суді Північної Кореї відкрилося перше судове засідання у справі двох американських журналісток, обвинувачених у незаконному проникненні на територію країни і ворожих діях.

Суд проходить у закритому режимі. Суть звинувачення "ворожі дії" не уточнюється.

Лора Лін і Юна Лі, що працюють на американський телеканал Current TV, були заарештовані в березні 2009 року на кордоні з Китаєм, де вони збирали інформацію про перебіжчиків з КНДР.

За деякими даними, вони були затримані на китайській території.

Американська сторона раніше відкинула всі звинувачення на адресу журналісток як безпідставні та заявила про необхідність їх негайного звільнення.

Журналісткам можуть бути пред'явлені звинувачення за статтями "незаконний перетин державного кордону" і "шпигунство".

Як мінімум їм можуть загрожувати виправні роботи строком до двох років. У випадку, якщо суд прийме рішення про максимально суворе покарання, американок може чекати до 10 років в'язниці.

Представники правозахисної організації Amnesty International заявили, що чекати на справедливе правосуддя журналісткам не доводиться, оскільки судова система КНДР украй непрозора.

Суд проходить на фоні посилення напруженості у стосунках між США і Північною Кореєю, яка здійснила за останній час кілька випробувань зброї, у тому числі і ядерної.

Деякі аналітики висловлюють думку, що це судовий розгляд може бути використаний Пхеньяном як зачіпка для початку прямих переговорів з Вашингтоном.

Читайте також:

Лідер Північної Кореї назвав свого спадкоємця

Північна Корея погрожує зірвати переговори про заборону ядерної зброї

Північна Корея закінчила розслідування справи двох американських журналісток

Південна Корея поновила переговори з КНДР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: