У Північній Кореї закриті всі магазини та заборонена готівка

Влада КНДР розпочала ревальвацію національної валюти - до 6 грудня в країні будуть припинені всі готівкові розрахунки.

КНДР
The Times
Продовольчий кіоск в КНДР
У Північній Кореї закриті всі магазини і заморожені будь-які операції за готівковий розрахунок.

За даними журналістів, з 2 грудня по всій країні не працюють підприємства торгівлі і сфери послуг, у тому числі продовольчі крамниці та ринки, і громадський транспорт.

Лише у Пхеньяні відкриті кілька магазинів і ресторанів, які обслуговують іноземців і приймають іноземну валюту за офіційним курсом КНДР, який у 10 разів вищий за курс на "чорному ринку".

Рішення про припинення обігу національної валюти було ухвалено владою КНДР після того, як 30 листопада уряд оголосив про стократну деномінацію вони.

До 6 грудня громадяни Північної Кореї зможуть обміняти купюри старого зразка на нові, після чого старі вони стануть недійсними. За неофіційною інформацією, магазини не працюватимуть до закінчення обміну грошей.

На кожну сім'ю був встановлений ліміт обміну в 100 тисяч старих вон, що за офіційним курсом становить близько 740 доларів, а за курсом "чорного ринку" - близько 35 доларів США.

На думку експертів, деномінацією уряд прагне зменшити інфляцію і, можливо, зупинити розвиток дрібного бізнесу в країні.

Причому цей крок Північна Корея зробила в умовах жорсткої продовольчої кризи на півострові. За даними останньої доповіді ООН, у КНДР розпочався голод та репресії.

Раніше західні ЗМІ публікували повідомлення про масове обурення серед населення, а також про побоювання влади, що ревальвація валюти викличе акти громадянської непокори.

Проте Північна Корея є однією з найжорсткіших контрольованих і тоталітарних держав, і в суспільстві майже не зустрічаються випадки інакомислення. Тому більшість західних дипломатів схиляються до думки, що дії влади КНДР, не враховуючи закриття магазинів, не матимуть очевидного ефекту.

Читайте також:

У Північній Кореї розпочався голод та репресії

Іран заробив 5 млрд доларів на відмові від американської валюти

КНДР отримала 2 мільярди доларів за відмову від ядерної програми

Мешканці КНДР робитимуть зачіски за вказівкою партії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: