У початку російсько-грузинської війни звинуватили Буша

Член комісії ЄС з розслідування серпневої війни вважає, що його колеги не врахували роль Америки у розв'язуванні військових дій.

У доповіді комісії ЄС про російсько-грузинської війні не проаналізовано вирішальна роль США до, під час і після конфлікту.

Так вважає член комісії Йорг Хіммелрайх, старший науковий співробітник German Marshall Fund.

Експерт на сторінках The New York Times наголошує, що з дня на день цей збройний конфлікт може спалахнути знову.

На думку Хіммелрайха, Буш створив серйозні стратегічні проблеми, проголосивши Грузію "маяком свободи" і тим самим роздувши значення цієї країни для зовнішньої політики США.

Буш виявився не в змозі публічно застерегти Саакашвілі від застосування сили відносно Росії. Як тільки почалася війна, Буш вирішив, що війська США втручатися не будуть.

Він підтримав зусилля Саркозі з укладення перемир'я, але це теж було помилкою: серйозної мирної угоди могла домогтися лише Америка. Саркозі довелося погодитися на жорсткі умови Росії, а з того часу ЄС змушений миритися з тим, що Росія не дотримується угоди.

Сьогодні єдина політична основа для участі США в ситуації - це американо-грузинська угода про відновлення грузинської армії, яке навряд чи допоможе врегулювати конфлікт. У цій ситуації автор рекомендує переосмислити курс США по відношенню до Грузії і заснувати американську комісію з цього приводу.

Нагадаємо, Комісія ЄС завершила розслідування причин війни між Росією та Грузією у серпні 2008 року. Зі звіту комісії виходить, що війну почала Грузія після провокацій з боку РФ.

За даними доповіді, напередодні війни Росія намагалася загострити конфлікт в регіоні.

Читайте також:

Грузія та Південна Осетія звинуватили одна одну в нічних обстрілах

ЄС: війну почала Грузія після провокацій Росії

Рада Європи засудила Росію за війну в Грузії

Представник Росії виявив у докладі ЄС про війну провину Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: