Колишнього радника президента звинуватили у погромах в Молдові

Проти лідера руху "Народна дія" порушено кримінальну справу за статтею, що передбачає покарання - позбавлення волі терміном до 15 років.

Колишньому раднику президента Молдови, лідеру руху "Народна дія" Серджіу Мокану висунуто офіційні звинувачення в організації в Кишиневі 7 квітня 2009 р. масових безладів.

Проти нього порушено кримінальну справу за статтею, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Мокану був затриманий на акції протесту 7 квітня. Кишинівський суд продовжив термін арешту Мокану ще на 25 днів.

Опозиціонер свою провину заперечує, стверджуючи, що це "абсурд і хвора уява хворих людей". Із слів його адвоката, підставою для арешту Мокану були чиїсь свідчення.

Як відомо, Мокану був радником президента Молдови Володимира Вороніна в особливих дорученнях і займався питаннями співпраці Молдови з Румунією з травня 2005 р. У червні 2007 р. президент відправив його у відставку.

Згодом Мокану критикував дії молдовської влади, заявляючи, що "боротиметься проти комуністичного режиму".

В той же час молдовська опозиція готується до оголошеного на неділю Ліберальною і Ліберально-демократичною партіями і альянсом "Наша Молдова" спільного мітингу на центральній площі Кишинева.

"Нашою головною вимогою до влади буде заклик відпустити всіх заарештованих", - заявив віце-голова ліберал-демократів Олександру Тенасе. Крім того, за його словами, учасники мітингу мають намір вимагати доступу адвокатів затриманих до списків виборців.

Опозиціонери стверджують, що у них є свідчення про тортури затриманих. Натомість прокурор Кишинева Серджіу Кроітор заявив, що опозиція спеціально нагнітає страх у населення перед оголошеним на неділю мітингом.

"Ніяких тортур до затриманих не застосовується. Допити неповнолітніх проводяться у присутності батьків або їх довірених представників. Багатьох вже відпустили додому", - сказав прокурор.

За його словами, з деякого узято підписку про невиїзд, усім забезпечено право на захист. "Ми ведемо роботу із затриманими під час заворушень у Кишиневі в рамках закону", - запевнив прокурор.

Окрім того, на неділю, 12 квітня, перенесено розгляд Конституційним судом Молдови звернення лідера компартії Володимира Вороніна з проханням про перерахунок голосів за підсумками парламентських виборів 5 квітня,.

"Причина перенесення у тому, що ЦВК не передав в суд підсумковий протокол по голосуванню 5 квітня", - пояснив причину переносу дати розгляду голова Конституційного суду Молдови Дмитро Пулбере.

Нагадаємо, після парламентських виборів 5 квітня у Кишиневі почалися масові акції протесту, які продовжувалися 6 і 7 квітня.

Маніфестанти не визнавали результатів виборів, згідно з якими за Комуністичну партію, очолювану президентом Володимиром Вороніним, проголосували 49,48% виборців.

Ряд мітингувальників, окрім відміни підсумків виборів, вимагали приєднання Молдови до Румунії. Поліція затримала близько 200 учасників масових заворушень у Кишиневі.

У результаті заворушень в Кишиневі майже повністю розгромлені будівлі президентської адміністрації і парламенту.  

Читайе також:

Молдавські ЗМІ попросили політичного притулку в США

Молдова попросила ЄС допомогти відбудувати знищений парламент

Молдова знайшла румуна, винного в заворушеннях у Кишиневі

ГПУ розпочинає екстрадицію "спонсорів перевороту" у Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: