У поліції Таїланду розповіли, хто може стояти за серією "квіткових" терактів

Жертвами вибухів стали чотири людини, десятки поранені.

У Таїланді одразу в сімох курортних містах розірвалися бомби, сховані в клумбах. Загинули принаймні четверо людей, іще 35 зазнали поранень, ідеться в сюжеті ТСН.

Бомби розривалися на день народження королеви. Постраждали десятеро туристів. Українців серед них немає. "Я просто в шоці, такого зі мною ніколи ще не траплялося. Мама серед ночі дзвонила, а я нічого не могла сказати, мене нудило від страху. Я думала, тут буде безпечно, тут рідко трапляється щось погане. А тепер боюся виходити з готелю, тільки в ньому я почуваюся безпечно", - скаржиться британська туристка Ханна Харкнесс.

По два вибухи сталися на Пхукеті, в Хаухіні та Сурат Тані. Сьома бомба спрацювала у провінції Транг, а восьму встигли знешкодити. Терористи приводили їх у дію на відстані за допомогою мобільних телефонів. "Коли вибухнула перша бомба, я пригнувся. Забіг за машину, намагався затягти туди колег. Потім знову розірвалася бомба", - розповів свідок Утай Косібан.

ВідеоКвітковий теракт: на популярних курортах Тайланду розірвалися бомби, сховані у клумбах

У поліції вже повідомили, що постраждали громадяни Німеччини, Нідерландів, Італії та Австрії. Для туристичного Таїланду це – шок. Політичні складнощі нерідко виливалися у зіткнення, проте іноземців ніколи не чіпали. Правоохоронці, тим не менше, переконані, що діяли не міжнародні, а місцеві терористи. "Усі провінції, на які напали – серед тих, хто вже схвалив проект конституції. Тож за нападом стоїть група, яка не бажає змін і хоче підірвати стабільність", - вважає начальник поліції Чактіп Чаіджинда.

Нову конституцію ухвалили на референдумі 60% тайців. Опозиціонерам заборонили агітацію проти основного закону, публічних обговорень не проводили. Критики нової конституції застерігають, що вона укріпить владу військових, які три роки тому здійснили переворот у країні.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: