У половини дітей з Фукусіми в організмі знайшли радіоактивні речовини

У 45% дітей, які жили поблизу аварійної АЕС в Японії, виявлені сліди радіоактивних елементів у щитовидній залозі.

Сліди радіоактивних речовин були виявлені в щитовидній залозі у 45% дітей до 15 років в японській префектурі Фукусіма, де розташована аварійна АЕС "Фукусіма-1".

Обстеження щитовидної залози пройшли 1080 людей. Середня зафіксована доза опромінення - 0,04 мікрозіверта на годину, а максимальна з виявлених - 0,1 мікрозіверта на годину.

Встановлена японським урядом норма становить 0,2 мікрозіверта на годину.

Внаслідок березневої аварії на АЕС "Фукусіма-1" з 20-кілометрової зони навколо станції за рішенням влади були евакуйовані близько 80 тисяч людей.

Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.

Мешканцям низки населених пунктів за межами цієї зони відчуження, де також було зафіксовано підвищений рівень радіації, було запропоновано переїхати в інші райони на добровільній основі для тимчасового проживання.

Компанія-оператор АЕС планує найближчим часом виплатити кожному евакуйованому додаткову компенсацію в розмірі понад 3,7 тис. доларів.

Японське агентство з ядерної та промислової безпеки 12 квітня присвоїло аварії на АЕС максимальний рівень небезпеки (сьомий), який раніше встановлювався єдиний раз - під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Читайте також:

Радіацію з "Фукусіми" виявлено в сечі місцевих жителів

В околицях "Фукусіми" спіймали безвухого кролика-мутанта (відео)

Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

Під завалами в Японії знайшли унікальне відео з епіцентру цунамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: