Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі цензурували промову ізраїльського політика, який не став звинувачувати в Голокості українців

Також від політика вимагали не згадувати про кількість євреїв, яких вбили поляки під час війни.

У Польщі скасували виступ Елі Дукорські, мера ізраїльського міста Кір'ят-Бялік, після того як промова не пройшла цензуру. Він мав виступити 19 березня перед ізраїльськими студентами та польською молоддю.

Про це повідомляє ізраїльське видання Ynet News.

Як зазначається, перед заходом Дукорські надіслав текст промови до Польщі для перекладу. Проте текст виступу повернули у цензурованому вигляді через згадки про участь поляків у Голокості.

"Я підготував промову, яка ґрунтувалась на особистому досвіді моєї матері під час Голокосту. Ми передали промову на переклад польською і отримали відповідь з вимогою цензурувати події, до яких причетні поляки, та писати, що до них причетні українці, а замість "нацисти" писати "німецькі нацисти", - розповів Дукорські.

За словами мера, ще одним проханням було не згадувати поляків, які видавали німцям євреїв, і змінити кількість єврейських жертв, убитих поляками під час війни.

Дукорські спочатку погодився на те, щоб прибрати з виступу слова про 200 тисяч жертв. Але на наступні зміни він не зміг погодитися. Кінець-кінцем, йому повідомили, що місцева влада Радомсько скасовує спільну з поляками церемонію. Дукорські зміг виступити з оригінальною промовою без змін лише перед ізраїльськими студентами.

"Деякі речі неможливо приховати. Це класичний випадок заперечення Голокосту", - сказав Дукорські.

Нагадаємо, президент Польщі підписав скандальний "антибандерівський" закон", що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії, пропаганду "бандерівської ідеології", а також публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту. Через закон Польщу критикують в Україні, США, ОБСЄ та Ізраїлі. 

ВідеоПрезидент Польщі може зіпсувати стосунки з Києвом через підписання "антибандерівського закону"

Анджей Дуда підпише так званий "антибандерівський закон". Таким чином він проігнорував заклики української влади та польської опозиції цього не робити. Напередодні в українському парламенті дії польських колег засудили, як недружній крок та подвійні стандарти.

Президент Польщі може зіпсувати стосунки з Києвом через підписання "антибандерівського закону"

Залиште свій коментар

Вибір редакції